اجرای طرح ازدواج آسان در یزد

 اجرای طرح ازدواج آسان در یزد

به گزارش سراج24، احسان ملکی مسئول سازمان اردویی و گردشگری سپاه الغدیر استان یزد با اشاره به اینکه ازدواج سنت پیام اکرم (ص) بوده و تحقق این امر نیک بر همه ما واجب است،گفت: طرح "ازدواج آسان"، یکی از چهل برنامه شاخص دومین کنگره ملی شهدای استان است که در این طرح مراسم عقد ۴۰۰ زوج جوان یزدی در کنار گلزار شهدا در سراسر استان برگزار می‌شود.

او با اشاره به تاکید رهبر معظم انقلاب به ساده گیری مراسم ازدواج، افزود: سفره عقدی به صورت دائم با هماهنگی اداره کل حفظ آثار در باغ موزه دفاع مقدس استان و در کنار قبر شهید چیده شده است تا زندگی مشترک زوج‌های جوان به نام شهدا متبرک شود.

مسئول سازمان اردویی و گردشگری سپاه الغدیر استان یزد، گفت: زوج‌هایی که علاقه‌مند هستند زندگی خود را با استعانت از شهدا و الگوگیری از سبک اسلامی آغاز کنند این سفره عقده به صورت رایگان در اختیار آن‌ها قرار می‌گیرد تا با حضور حداقل نفرات مراسم عقدشان را برگزار کنند.

ملکی با بیان اینکه تاکنون ۲۰ زوج جوان یزدی مراسم عقد خود را در مکان متبرک با نام شهدا برگزار کردند، تصریح کرد: در شهرستان‌های استان نیز این مراسم در کنار گلزار شهدای هر شهر به همت کمیته خادم شهدا برگزار می‌شود.

او در پایان اظهار کرد: سپاه الغدیر استان یزد به زوج‌هایی که در این مکان عقد خود را ثبت می‌کنند، وام قرض الحسنه به مبلغ پنج تا ۱۰ میلیون تومان پرداخت می‌کند.

پوستر طرح ۴۰۰ ازدواج آسان که یکی از طرح‌های دومین کنگره ملی ۴۰۰۰ شهید استان دارالعباده و دارالعلم یزد است در دفتر نماینده، ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد با حضور فرمانده سپاه الغدیر و نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مسئولان رونمایی شد.

 اجلاسیه نهایی دومین کنگره ملی شهدای استان اسفندماه امسال در یزد برگزار می‌شود.

اخبار مرتبط

تلخ و شیرین بازی‌های آنلاین

دولت سیزدهم زمینه طنین انداز شدن روحیه جهادی را در کشور فراهم کند

امام جمعه یزد: قضاوت‌ها باید بر پایه مستندات قوی استوار باشد

0 نظر

ارسال نظر

capcha