پویش «من مادرم، بچه‌های ایران فرزند من» در لرستان آغاز به کار کرد

پویش «من مادرم، بچه‌های ایران فرزند من» در لرستان آغاز به کار کرد

به گزارش سراج24، روز پنجشنبه در نشستی با حضور مسئولان استانی پویش ملی «من مادرم، بچه‌های ایران فرزند من» با هدف جذب کمک‌های بانوان در احداث مدارس در مناطق محروم لرستان آغاز به کار کرد.

امیر غفوری نژاد مدیرکل نوسازی مدارس لرستان در این نشست ضمن ارائه گزارشی از فعالیت‌های نوسازی مدارس لرستان، اظهار داشت: در طرح آجر به آجر خوشبختانه شاهد حضور پررنگ خیرین مدرسه ساز بوده ایم به نحوی که از لحاظ ریالی و چه از نظر میزان مشارکت مردم (بیش از ۱۱ هزار شرکت کننده)، جزو استان‌های برتر کشور بودیم و این نشان دهنده دغدغه مردم هم استانی در ایجاد فضاهای آموزشی ایمن برای فرزندان همین دیار است.

وی افزود: در ۹ ماهه گذشته، ۴۲ مدرسه را تکمیل کرده و در اختیار آموزش و پرورش قرار داده ایم و بیش از ۳۰۰ کلاس درس را نیز با مشارکت خیرین در استان لرستان در دست اجرا داریم.

مدیرکل نوسازی مدارس لرستان تصریح کرد: برای گام دوم طرح آجر به آجر پیگیر مشارکت حداکثری بانوان هستیم و در واقع حضور بانوان، حضور مادران نسل‌های آینده خواهد بود و ما علاوه بر مشارکت این عزیزان در ساخت مدارس جدید، به ایجاد فرهنگ وقف و صیانت و نگهداری از مدارس نیز کمک شایانی خواهیم کرد.

غفوری نژاد ادامه داد: خوشبختانه هم اکنون هم تعداد قابل توجهی از خیرین مدرسه ساز را بانوان تشکیل می‌دهند و حضور پررنگ‌تر این عزیزان بیش از هر چیز سبب نهادینه شدن فرهنگ وقف در سیستم آموزشی کشور خواهد شد.

در ادامه این نشست ناهید پرویز پور مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری لرستان ضمن قدردانی از زحمات نوسازی مدارس استان گفت: ایجاد پویش‌های اجتماعی و عام المنفعه از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

وی افزود: علی رغم تلاش‌های دولت‌های مختلف در ایجاد فضاهای آموزشی، هم سخت افزاری و هم در بخش نرم افزاری، متأسفانه شاهد کاستی‌های فراوانی هستیم و تا رسیدن به نقطه مطلوب فاصله‌ی زیادی داریم.

مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری لرستان تصریح کرد: حضور و مشارکت مردم در ساخت فضاهای آموزشی، حس مشارکت مردم را در بحث حاکمیتی بیشتر خواهد کرد و ما می‌توانیم با ایجاد این طرح‌ها به الگویی جهانی مبدل شویم.

پرویز پور با اشاره به حضور و تأثیر بانوان در پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی و پشتیبانی از رزمندگان در دوران دفاع مقدس، گفت: پس از پیروزی انقلاب اسلامی شاهد حضور پررنگ زنان در پویش‌ها و فعالیت‌های اجتماعی هستیم و بروز آن در حوادث و بلایای طبیعی بسیار حائز اهمیت بوده است که برای مثال می‌توان به مشارکت بانوان عزیز در حادثه سیل فروردین ماه ۹۸ اشاره کرد.

وی بیان داشت: حضور و مشارکت بانوان لرستانی در امورات خیر زبانزد و کاملاً محسوس است، به نحوی که شاهدیم شیر زنان لرستانی در چند سال گذشته با اهدای خون بیشترین مشارکت را نسبت به سایر استان‌ها داشته اند و از این لحاظ رتبه نخست کشوری را در اختیار دارند و ما امیدواریم با توجه به بافت ویژه اجتماعی لرستان و حس نوع دوستی عمیق مردمان این دیار شاهد تبلور مشارکت بانوان در عرصه مدرسه سازی هم باشیم.

اخبار مرتبط

آغاز پویش «ایران مهربان»

آبادانی آموزشی با اجرای پویش آجر به آجر

پویش «هر خانه یک پرچم» در اراک راه‌اندازی شد

0 نظر

ارسال نظر

capcha