مراسمات عزاداری فاطمیه در ارومیه به صورت مجازی برگزار می‌شود

مراسمات عزاداری فاطمیه در ارومیه به صورت مجازی برگزار می‌شود

به گزارش سراج24، حجت الاسلام احمد علی پور ظهر پنجشنبه در جلسه شورای هیئات مذهبی ارومیه، اظهار کرد: متأسفانه ویروس منحوس کرونا بسیاری از برنامه‌های دینی و مذهبی مانند نماز جمعه، جشن‌های هفته وحدت و مراسم ایام ولادت و شهادت ائمه معصومین را به تعطیلی کشانده است.

وی افزود: خوشبختانه هیئت‌های مذهبی در ایام کرونا بیشترین همکاری را انجام داده‌اند و علاوه بر لغو مراسم در پیشگیری از کرونا کارهای بسیار خوبی مانند ضدعفونی معابر در موج اول کرونا و کمک به کادر درمان و توزیع بسته‌های کمک مومنانه را انجام داده و این کارها هنوز هم ادامه دارد.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان ارومیه با اشاره به فرا رسیدن ایام فاطمیه گفت: تا به امروز تصمیمی از سوی ستاد استانی و ملی کرونا برای برگزاری مراسم عزاداری حضرت زهرا (س) ابلاغ نشده است و مجبوریم برنامه‌ها رو به صورت مجازی و در قالب برنامه‌های دیگر برگزار کنیم.

علی‌پور بیان کرد: در سال‌های گذشته برنامه‌هایی مانند اعزام مبلغان به مناطق مختلف شهرستان را داشتیم که این برنامه امسال انجام نخواهد گرفت.

وی با اشاره به برنامه‌های در نظر گرفته شده برای ایام فاطمیه با توجه به ویروس کرونا، تصریح کرد: شورای هیئات مذهبی شهرستان ارومیه طرحی را آماده کنند تا مدیرکل محترم تبلیغات اسلامی آذربایجان غربی در ستاد استانی اعلام کنند تا در صورت تصویب و تأیید، بتوانیم برحسب وظیفه و رسالت مراسم را با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار کنیم. ولی تا اعلام دستورالعمل و بخشنامه، سخنرانی‌های مذهبی، نشست‌های هم اندیشی و سایر برنامه‌ها در فضای مجازی برگزار خواهد شد.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان ارومیه با اشاره به ادامه کمک‌های مومنانه تصریح کرد: متأسفانه در چند هفته اخیر حرکاتی خوب ولی غیراصولی در ارومیه مشاهده می‌شود که هرفردی با اعلام شماره حساب شخصی در راستای جذب کمک مالی برای نیازمندان اعلام آمادگی می‌کنند و تعدادی هم سواستفاده از این اوضاع کرده اند، باید کمک‌های مومنانه توسط هیئت‌های مذهبی، با نظارت و با صدور مجوز از سوی شورای هیئات مذهبی صورت گیرد تا خدایی ناکرده مشکلی در این خصوص بروز ندهد.

علی پور با بیان مقام بالای این بانوی بزرگوار خاطر نشان کرد: حضرت زهرا سلام الله علیها یک الگوی واقعی و به تمام معنا در همه ابعاد زندگی برای همه انسان‌ها به خصوص بانوان است و ایشان زندگی خود را در راه دفاع از ولایت فدا کردند.

اخبار مرتبط

برگزاری مراسم رونمایی از نرم‌افزار «فهم آسان قرآن کریم» +عکس

افزایش تعداد مشمولان بن خرید از نمایشگاه مجازی قرآن

معلمان جهادگران عرصه علم و معرفت هستند

0 نظر

ارسال نظر

capcha