موتورهای رایج بازی‌سازی در ایران کدامند؟

 موتورهای رایج بازی‌سازی در ایران کدامند؟

به گزارش سراج24، سید محمدعلی سیدحسینی معاون حمایت بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای در پاسخ به این سوال که در حال حاضر از چه موتور‌های بازی‌سازی در کشور برای ساخت بازی استفاده می‌شود اظهار کرد: بازی‌سازان برای ساخت بازی pc و رایانه‌ای در داخل کشور، بیشتر از موتور‌های بازی‌سازی unreal استفاده می‌کنند.

معاون حمایت بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای درباره ساخت بازی‌های موبایلی افزود: برای بازی‌سازی موبایلی هم بیشتر از موتور بازی‌سازی unity استفاده می‌شود.

گفتنی است؛ موتور بازی‌سازی unity در حال حاضر برترین و پر طرفدارترین موتور بازی‌سازی در جهان است که توسط شرکت Unity Technologies ساخته شده و از آن برای ساخت عناوینی مثل Untitled Goose Game، Ori and the Will of the Wisps و Hollow Knight استفاده شده است؛ همچنین این موتور بازی‌سازی برای ساخت بازی‌های دو بعدی و سه بعدی طراحی شده است.
کدام یک از موتورهای بازی سازی برای ساخت بازی سه بعدی استفاده می‌شود؟

سید حسینی توضیح داد: موتور بازی‌سازی unreal برای ساخت بازی‌های سه‌بعدی و با قابلیت کراس پلتفرم طراحی شده که شرکت Epic Games مسئولیت توسعه این نرم افزار را برعهده داشته است. از این موتور بازی‌سازی برای ساخت بازی‌های بزرگ و خوبی استفاده شده است.

اخبار مرتبط

هشدار به بازیکنان بازی‌های رایانه‌ای درباره خریدوفروش اکانت

پایان انتظار برای آغاز هیجان تمام نشدنی

فیلم| معرفی بازی ایرانی وعده الهی

0 نظر

ارسال نظر

capcha