تئاتر «مقاومت» به پایان راه رسید

تئاتر «مقاومت» به پایان راه رسید

به گزارش سراج24، مراسم اختتامیه هفدهمین جشنواره سراسری تئاتر مقاومت عصر امروز سه شنبه دوم دی ماه با حضور حمید نیلی دبیر جشنواره، مدیران بخش‌های مختلف، برگزیدگان و تعدادی از هنرمندان در تالار وحدت برگزار شد.

قادر آشنا مدیرکل هنرهای نمایشی، محمدیاشار نادری مدیرعامل بنیاد روایت فتح، حسین مسافر آستانه دبیر جشنواره تئاتر فجر، حمید نیلی دبیر جشنواره، حجت الاسلام بهداروند، امیرحسین شفیعی، مدیران و داوران بخش‌های مختلف جشنواره و … از جمله مدیران و هنرمندان حاضر در تالار وحدت بودند.

در ابتدای مراسم و بعد از تلاوت آیاتی از قرآن مجید و پخش سرود جمهوری اسلامی ایران، نماهنگی درباره روند رویدادهای جشنواره پخش شد.

محمد سلوکی که اجرای برنامه را برعهده داشت از حمید نیلی دبیر جشنواره درخواست کرد روی سن حاضر شود.

ظرفیت‌هایی که کرونا به‌وجود آورد

نیلی در سخنانی درباره ظرفیت‌هایی که بحران کرونا برای جشنواره به وجود آورده و حضور پررنگ دانشجویان در این دوره عنوان کرد: امیدواریم این جشنواره فتح بابی برای در کنار هم قرار گرفتن هنر و صنعت باشد.

وی همچنین از حضور پررنگ مخاطبان مجازی جشنواره تشکر کرد و یادآور شد از نمایش برگزیده مخاطبان قدردانی خواهد شد.

نیلی در پایان با اشاره به شهادت حاج قاسم سلیمانی و شهید فخری زاده یادآور شد که راه این بزرگان ادامه می‌یابد.

در ادامه برگزیدگان جشنواره «راویان حماسه» معرفی شدند که در بخش روایتگری جایزه اول به الناز عزیزی برای روایت «چشم‌های منتظر» از اردبیل رسید.

نگین خامسی برای روایت «نامه‌ای برای علی» تقدیر شد.

جایزه بهترین بازیگر زن به نازنین مهیمنی و مینا شجاع به صورت مشترک تعلق گرفت.

معصومه نورزاد تقدیر بازیگری این بخش را دریافت کرد.

جایزه مشترک برای بهترین بازیگر مرد «راویان حماسه»

جایزه بهترین بازیگر مرد به بهرام سروری نژاد و مجتبی طباطبایی به‌صورت مشترک رسید و لوح تقدیر این بخش به حسن مجیدی اهدا شد.

جایزه اول نمایشنامه رادیویی به باقر سروش برای «ضیافت مرغان مهاجر» تعلق گرفت.

جایزه کارگردانی این بخش به پیمان غریب پناه برای نمایش «سمفونی پلاک» اهدا شد.

شیرین سپه راد نیز در این بخش تقدیر شد.

جایزه اول تهیه کنندگی به فیروزه بنی طالبی برای نمایش «گرمازده» اهدا شد.

جایزه افکتور برگزیده به محمدرضا قبادی فر برای نمایش «فیش آباد» و جایزه بهترین صدابردار به رضا محتشمی برای نمایش «باد که می‌نویسد» رسید.

نمایش برگزیده این بخش به شیرین سپه راد برای «ضیافت مرغان مهاجر» تعلق گرفت و داریوش شهبازی برای «باد که می‌نویسد» تقدیر شد.

تقدیر از خبرنگار خبرگزاری مهر

در ادامه از رسانه‌های و خبرنگاران تقدیر شد.

آرش فهیم از کیهان، علی اکبر عبدالعلی زاده از ایران تئاتر، سبا حیدرخانی از ایلنا، آروین موذن‌زاده خبرگزاری مهر، زهره سعیدی خبرگزاری فارس قدردانی شدند.

در ادامه برگزیدگان بخش نمایشنامه‌نویسی معرفی شدند.

لوح تقدیر به امیرقاسم ستوده برای «بلشویک»، جایزه سوم به محمدرضا آریان فر برای «شهریور آخرین ماه تقویم است»، جایزه دوم به غلامحسین دولت آبادی برای «راه پیموده نشده» و جایزه اول به روزبه حسینی برای «برگرد رفیق» اهدا شد.

برگزیدگان بخش دانشجویی

در بخش دانشجویی برگزیدگان به شرح زیر معرفی شدند.

در بخش پوسترو بروشور محمد لهراسبی برای «ماهی‌ها فراموش نمی‌کنند» تقدیر وحامد کاظمی برای «خاطرات خانه‌ای که نیست» به عنوان برگزیده اعلام شد.

در بخش طراحی لباس از فائزه نجفی برای «ماهی‌ها فراموش نمی‌کنند» تقدیر و جایزه برگزیده به ویدا موسوی برای «بهشت حکیم الله» اهدا شد.

در بخش گریم عاطفه رضایی برای «غزل واژه قصد» تقدیر و رتبه برگزیده به سعید موذنی برای «بهشت حکیم الله» تعلق گرفت.

در بخش طراحی نور علی کوزه‌گر برای «فریاد خاموش» لوح تقدیر گرفت و ویدا موسوی برای «بهشت حکیم الله» برگزیده شد.

در بخش موسیقی محمد نادری و سیدمحمد صدق سجادی برای «خرمشهر ۱۱» تقدیر و امیرحسین انصافی برای «فریاد خاموش» برگزیده شد.

در بخش بازیگری زن ندا عزیزی پیرمحمدی برای «پارک شیرین» تقدیر شد.

رتبه سوم به میترا بابایی برای «خنکای ختم خاطره» و سارینا رزاق مرندی برای «ترقب» اهدا شد.

رتبه دوم این بخش به مهناز میرزایی برای «ترقب» تعلق گرفت.

رتبه اول بازیگری زن بخش دانشجویی نیز به ویدا موسوی برای «بهشت حکیم الله» رسید.

در بخش بازیگری مرد از پوریا ریحانی برای «خرمشهر ۱۱» تقدیر شد.

رتبه سوم این بخش به پیمان محسنی برای «فریاد خاموش» تعلق گرفت.

رتبه دوم این بخش به سعید صادقی برای «خنکای ختم خاطره» و محسن سالاری برای «فریاد خاموش» رسید.

رتبه اول این بخش به محمد هادی عطایی برای «فریاد خاموش» اهدا شد.

در بخش کارگردانی رتبه سوم به محمدهادی عطایی برای «فریاد خاموش» رسید.

جایزه دوم به پریسا دوستی برای «ماهی‌ها فراموش نمی‌کنند» رسید.

جایزه اول این بخش به ویدا موسوی برای «بهشت حکیم الله» اهدا شد.

در بخش نمایشنامه نویسی این بخش کامران شهلایی برای «خاطرات خانه‌ای که نیست» رتبه سوم شد.

رتبه دوم به پریا دوستی برای «ماهی‌ها فراموش نمی‌کنند» رسید و رتبه اول به خسرو امیری برای نگارش «بهشت حکیم الله» رسید.

نمایش‌های برگزیده این بخش برای معرفی به جشنواره تئاتر فجر «بهشت حکیم الله»، معرفی برای حضور در جشنواره تئاتر دانشگاهی «ماهی‌ها فراموش نمی‌کنند» و معرفی برای اجرای عمومی «فریاد خاموش» و «بهشت حکیم الله» بودند.

در انتهای این بخش از زنده یاد میلاد حاجی زاده هنرمند جوان تئاتر که به تازگی دارفانی را وداع گفته است، قدردانی شد.

در ادامه از کورش زارعی و نصرالله قادری به‌عنوان دو هنرمند فعال در حوزه تئاتر مقاومت قدردانی و تجلیل شد.

در بخش دیگر مراسم بعد از پخش ۲ کلیپ از زندگی و فعالیت های کوروش زارعی و نصرالله قادری از این ۲ هنرمند فعال در حوزه تئاتر «مقاومت» قدردانی و تجلیل شد.

کوروش زارعی پس از تجلیل پشت تریبون قرار گرفت و گفت: افتخار من این است که محصول انقلاب و حوزه هنری هستم و یک روز در همین صحنه یکی از اساتید من را برای کاری دعوت کرد اما در نهایت برای اجرا دعوت نشدم. بعد فهمیدم که عده ای گفته بودند که من را دفاع مقدسی خوانده اند! من افتخار می کنم که دفاع مقدسی هستم و افتخار می کنم که این عنوان را دارم.

جایزه ویژه سردار سلیمانی جشنواره نیز به لیلی عاج برای نمایش «کجایی ابراهیم؟» رسید.

برگزیدگان بخش خیابانی

در بخش طراحی لباس از بابک کیانی برای نمایش «بازمانده» از استان اصفهان تقدیر شد و سعید بادینی برای نمایش «اپیدمی» برگزیده این بخش شد.

در بخش موسیقی تقدیر از گروه موسیقی «همه نقاشی های من» امیرحسین و امیرمحمد انصافی صورت گرفت و علی خاتمی برای نمایش «ژنرال خورشید» برگزیده شد.

در بخش طراحی صحنه و فضا از هادی کیانی برای نمایش «بازمانده» تقدیر صورت گرفت و برگزیده این بخش آرزو علیپور و علی امینی برای نمایش «دوران عاشقی» شدند.

در بخش بازیگری زن از مرجان کرمی برای نمایش «لطفا از کن فیلم بگیرید» تقدیر شد.

رتبه سوم این بخش به نجمه محرابی خوزانی برای نمایش «زندگی با طعم باروت» و نرگس خاک کار برای نمایش «سال ها پس از آن واقعه» تعلق گرفت.

رتبه دوم به آرزو جعفری برای نمایش «پوست های حساس» و دلارام ترکی برای «نمایش ۶۵۹۵» اهدا شد.

رتبه اول به سیمین بهفر برای نمایش «شوسه» از تهران رسید.

در بخش بازیگری مرد از پویا امامی برای نمایش «زندگی با طعم باروت» از اصفهان و مصطفی کولیوندی برای نمایش «من بیست شماره آخر را نشمردم» تقدیر شدند.

رتبه سوم به مهدی داودی برای نمایش «چه کسی پاسخگو است» و مالک آبسالان برای نمایش «ژنرال خورشید» از ایلام رسید.

رتبه دوم احمد جعفری برای نمایش «شوسه» از تهران و سامان شکیبا برای نمایش «حباب زیر آب» از اصفهان تعلق گرفت.

رتبه اول و تندیس این بخش به ایمان نظیفی برای «نمایش «۶۵۹۹» رسید.

در بخش کارگردانی از سعید بادینی برای نمایش «اپیدمی» تقدیر شد.

رتبه سوم به هادی کیانی برای نمایش «بازمانده» از اصفهان رسید.

رتبه دوم به امیر امینی از لاهیجان تعلق گرفت.

رتبه اول و تندیس جشنواره به مسعود براهینی برای «نمایش ۶۵۹۹» تعلق گرفت.

در بخش طرح و ایده رتبه سوم به هادی کیانی برای نمایش «بازمانده» اهدا شد. رتبه دوم به مهدی حبیبی برای نمایش «سال ها پس از آن واقعا» و رتبه اول به مسعود براهیمی برای نمایش «۶۵۹۵» تعلق گرفت.

جوایز ویژه جشنواره:

برای یک عمر فعالیت هنری خیابانی به مرتضی وکیلیان رسید.

برای کار گروهی به نمایش «اپیدمی» از زاهدان به کارگردانی سعید بادینی رسید.

جایزه ویژه بخش خردسال نیز به هوراد حبیبی برای نقالی «سال ها پیش از آن واقعه» تعلق گرفت.

همچنین سه اثر ذیل نیز برای اجرا به جشنواره تئاتر فجر فجر معرفی شدند:

نمایش «۶۵۹۹»، نمایش «بازمانده» و نمایش «اپیدمی»

برگزیدگان بخش صحنه ای

بخش پوستر و بروشور: برگزیده یلدا منتظری برای نمایش «به صرف چای و گلوله».

بخش گریم: برگزیده: ماریا حاجیها، تقدیر: سمیه فراهانی و سونیا ایرانی‌نژاد.

بخش طراحی نور: برگزیده: محمد فروزان، تقدیر: پاشا بدرود، رضا خضرایی.

بخش موسیقی: برگزیده سوم: طاها علیخانی، علی بدوی، عبدی یوسفی.

برگزیده دوم: احمد صمیمی.

برگزیده اول: محمد نادری.

بخش طراحی لباس: برگزیده: شفق کاظمی و محمدعلی اکباتانی، تقدیر: (مشترک) پگاه ترکی و زهره غلامی.

بخش طراحی صحنه: سوم: علی حیدری.

دوم: رضا بهرامی.

اول: احسان جانمی.

بخش بازیگری زن: تقدیر: دادنوش مقدم.

سوم: طیبه نیک آزاد.

دوم: پریسا مقتدی.

اول: مهناز رودساز.

بازیگری مرد: تقدیر از گروه بازیگران نمایش «تن ها».

تقدیر: محسن پوشایی و میثم جعفری کوچکی.

سوم: اکبر صادقی.

دوم: تینو صالحی.

اول: علی فرحناک.

بخش کارگردانی: سوم: رضا بهرامی و احسان جانمی.

دوم: مرتضی شاه کرم و محمد رضا شاه مردی.

اول: علیرضا معروفی.

نمایشنامه نویسی: تقدیر: مرتضی شاه کرم

سوم: مریم منصوری.

دوم: لیلی عاج.

اول: محمدرضا شاه مردی.

اخبار مرتبط

مردم عراق مشتاق حضور ایرانی‌ها در راهپیمایی اربعین هستند

به‌ زودی بسته حمایتی برای جبران خسارت‌های ناشی از کرونا آماده می‌شود

مادر شهید شهریاری آسمانی شد

0 نظر

ارسال نظر

capcha