۴۰ عنوان کتاب در دومین کنگره ملی شهدای یزد تالیف شد

۴۰ عنوان کتاب در دومین کنگره ملی شهدای یزد تالیف شد

به گزارش سراج24، منصور زارع، پیش از ظهر امروز در نشست خبری کمیته تالیف، تدوین و تولیدات دومین کنگره ملی ۴ هزار شهید دارالعباده یزد و دارالعلم یزد با بیان اینکه برنامه‌های این کمیته در ۹ گام پیگیری می‌شود، اظهار کرد: در گام اول بانک اطلاعاتی شهدای استان تکمیل و شهدا بر اساس مسئولیت آنها در زمان جنگ سطح بندی و در نهایت برنامه ریزی برای تالیف ۴۰ عنوان کتاب انجام شد.

وی با بیان اینکه در کمیته تالیف کنگره امسال بر کیفی سازی آثار و تسریع در فرایند تولید تاکید شده است، افزود: به همین منظور هفت کار گروه؛ شهدا، جانبازان، اسناد، تاریخ شفاهی دفاع مقدس، آزادگان، رمان و داستان و کارگروه شعر، هنر و نقاشی تشکیل شد.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس با اشاره به اینکه کارگروه شهدا مهمترین کارگروه این کمیته است، افزود: از ۴۰ کتاب تالیف شده، ۳۰ مورد مرتبط با شهدای یزد است و علاوه بر آن ۴۰ کتاب تالیف شده در کنگره اول استان نیز در دومین کنکره تجزیه و تحلیل می‌شود.

زارع با بیان اینکه استان یزد پیشرو در چاپ کتب دفاع مقدس است، ادامه داد: ۲۰ کتاب از سرداران استان که تاکنون هیچ کتابی از زندگی نامه آنها منتشر نشده، تالیف و ۹ کتاب از سرداران شهیدی که از قبل منتشر شده است، مجدد تالیف خواهد شد.

وی با بیان اینکه از ظرفیت سازمان‌ها و ارگان‌های مختلف برای تولید کتاب‌ها استفاده می‌شود، افزود: حوزه هنری، کانون مساجد و بنیاد شهید و امور ایثارگران استان، اداره حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس را همراهی می‌کنند.

رئیس کمیته تالیف، تدوین و تولیدات دومین کنگره ملی شهدای استان با بیان اینکه علاوه بره تالیف ۴۰ کتاب از تولید ۲۰ کتاب با موضوع شهدا حمایت می‌شود، عنوان کرد: ۳۰ عنوان از این کتاب‌ها مرتبط با شهدا، دو کتاب از جانبازان، دو کتاب از آزادگان، دو کتاب از تاریخ شفاهی دفاع مقدس، پنج کتاب نیز از اسناد دفاع مقدس، هشت کتاب در حوزه کودک و نوجوان با موضوع شهدا و بیش از ۹ عنوان کتاب با موضوعات دیگر به چاپ می‌رسد.

به گزارش سراج24، اجلاسیه نهایی دومین کنگره ملی ۴ هزار شهید دارالعباده و دارالعلم یزد اسفند ماه امسال در استان برگزار می‌شود.

اخبار مرتبط

تشییع پیکر پاک ۲۳ شهید تازه تفحص شده + تصاویر

جزئیات ورود پیکر مطهر ۲۳ شهید دفاع مقدس به کشور

انگیزه سیدالشهداء (ع) را هر کس به اندازه معرفت خودش می‌شناسد

0 نظر

ارسال نظر

capcha