ایستادگی حضرت زینب(س) در شرایط سخت الگوی مردم ایران باشد

ایستادگی حضرت زینب(س) در شرایط سخت الگوی مردم ایران باشد

به گزارش سراج24، آیت الله محمدرضا ناصری در مراسم تجلیل از پرستاران برگزیده بیمارستان‌های درگیر کرونا استان یزد با تبریک ولادت حضرت زینب (س) و روز پرستار اظهار داشت: پرستاران ما در این شرایط مقاومت و ایستادگی بسیار کردند و انسان دوستی و نوع دوستی و خدمت به بندگان خدا با ارتباط با خدا ممزوج شد.

وی عنوان کرد: مواساتی که به مردم شد و حرکت‌های معنوی که صورت گرفت، از برکاتی بود که در کنار این بحران شکل گرفت و تحکیم ارتباطات بسیار خوبی که بین اقشار مردم در یزد و سراسر کشور انجام شد، قابل تأمل است.

ناصری با اشاره به رشادت‌های حضرت زینب (س) بیان کرد: حضرت زینب (س) با ایستادگی، مقاومت و شجاعت مثال زدنی که داشت، الگوی افراد ایثارگری است که در شرایط سخت، مرهمی بر زخم‌های روحی و جسمی دیگران هستند و امروز نماد این ایثارگری، پرستارانی هستند که در بحران کرونا حتی از جان خود هم دریغ نکردند.

وی افزود: حضرت زینب (س)، مصائب کربلا را تحمل کرد، فرزندان خود و برادرانش را در اسارت مدیریت کرد و در آن شرایط از برادر دیگرش نیز پرستاری می کرد و این حرکت بسیار بزرگی است که شجاعت و مقاومت آن حضرت را به نمایش می‌گذارد.

امام جمعه یزد تصریح کرد: آن حضرت در این شرایط کلمه‌ای به دشمن التماس نکرد و همواره مقابل دشمنان ایستاد و حتی در آن شرایط بر سر آنها فریاد می کشید و در طول سفر چند صد کیلومتری، منویات امام حسین (ع) را نیز فراموش نکرد و کربلا را به همه دنیا معرفی کرد.

ناصری ادامه داد: امروز نیز مردم ایران باید مقاومت در برابر دشمن در شرایط سخت را از حضرت زینب (س) الگوگیری کنند و با سربلندی در برابر دشمن بایستند.

وی با اشاره به خاطره‌ای از حاج شیخ غلامرضا یزدی، از علمای بزرگ یزد عنوان کرد: این عالم بزرگ ربانی نیز با تأسی از حضرت زینب (س) به شیوه خود به پرستاری از طلاب حوزه علمیه نجف که درگیر وبا شده بودند، پرداخت و شب‌های طولانی، بدون اینکه شناخته شود، شخصاً به شست‌وشوی لباس‌های طلاب می‌پرداخت.

ناصری یادآور شد: این عالم بزرگوار با آن شأن و مقام علمی، کمر همت به خدمت و پرستاری طلاب بسته بود که الگوی ایشان در پرستاری و تحمل مشقات، حضرت زینب (س) بود.

گفتنی است؛ در این مراسم ضمن تقدیر از پرستاران بیمارستان‌های استان یزد، یکی از طلاب حوزه علمیه یزد نیز به دست آیت الله ناصری، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد، ملبس به لباس روحانیت شد.

اخبار مرتبط

۳۰۰۰ بسته معیشتی میان نیازمندان کرمانشاهی توزیع می‌شود

ضرورت رعایت پروتکل های بهداشتی در برگزاری مراسم عزاداری محرم

برنامه سروش آسمانی برگ زرینی در کارنامه صدا و سیمای استان قزوین

0 نظر

ارسال نظر

capcha