نهادهای غیربومی در طرح بافت پیرامون حرم دخالت نکنند

نهادهای غیربومی در طرح بافت پیرامون حرم دخالت نکنند

به گزارش سراج24، محمدرضا حیدری ظهر امروز در نشستی خبری که در محل شورای اسلامی شهر مشهد برگزار شد، با بیان اینکه دوره خط کشی‌های سیاسی و جدا کردن‌های حزبی گذشته است و رفتارهای تخریبی با رویکرد انتخاباتی بین مردم جایگاهی ندارد، گفت: باید بر اساس شاخص‌ها و عملکردها، مسئولین را قضاوت کرد.

رئیس شورای شهر مشهد در خصوص بودجه حاشیه شهر، اظهار کرد: در مناطق کم برخوردار خدمات و بودجه ۵ برابر درآمد از آن مناطق است که این امر با هدف توسعه آن مناطق صورت گرفته است.

وی، ایجاد ۳۰ دفتر تسهیل گری در حاشیه شهر، بازآفرینی شهری در مناطقی مثل کال اسماعیل آباد و شهرک شهید بهشتی، ارتباط متن و پیرامون با پروژه‌هایی مثل پل ابوطالب و مصلی که باعث ارزش افزوده املاک آن مناطق شده، اتصال بولوار ابوطالب به جاده کلات برای کاهش ترافیک منطقه خواجه ربیع و بوستان بزرگ منطقه شهید رجایی را از جمله اقدامات مدیریت شهری در حاشیه شهر دانست.

حیدری افزود: احداث باغ موزه دفاع مقدس با ۴۰ میلیارد تومان هزینه، معافیت خانواده‌های شهدا از هزینه‌های تدفین و تخفیف عوارض ساختمانی برای آنها و احداث آسایشگاه جانبازان بخشی دیگر از اقدامات برای ترویج فرهنگ شهادت در مشهد بوده است.

وی با بیان اینکه پروژه حق تقدم عابر پیاده باعث ایجاد مزاحمت‌هایی برای مردم شده که از این بابت عذرخواهی می‌کنیم، ادامه داد: اجرای این طرح، کاهش تصادفات را به همراه داشته و باید بعد از ایجاد سخت افزار به سراغ فرهنگ سازی برویم تا تأثیرات آن به صورت کامل نمایان شود.

رئیس شورای شهر مشهد، نحوه اجرای طرح را در تفاوت مدت زمان اجرای آن مؤثر دانست و گفت: رویکرد جدید این است که فقط در قسمت‌هایی که سنگ فرش ایجاد می‌شود، آسفالت تراشیده شود تا سرعت بالاتر رود. ضمن اینکه در ۱۰ روز آینده کل پروژه به اتمام می‌رسد و فعلاً برنامه‌ای برای ادامه آن نداریم و به سمت ایجاد زیرساخت‌های فرهنگی خواهیم رفت.

وی در خصوص پروژه کشف رود نیز بیان کرد: ۲۵۰ میلیارد تومان برای کشف رود هزینه خواهد شد که در مرحله اول از منطقه شاهنامه تا قازقان کار احداث فضای سبز آن درحال انجام است و در پایان فضای سبز ۳۰۰ هکتاری با محیطی عاری از آلودگی ایجاد خواهد شد.

حیدری با بیان اینکه در زمان کرونا دست مدیریت شهری در خصوص مراسمی مثل برگزاری کنسرت و فعالیت فرهنگسراها بسته است، گفت: هیچ وقت شعار انتخاباتی ما برگزاری کنسرت نبوده بلکه رفع مشکلات و چالش‌ها در اولویت مدیریت شهری بوده است.

اختلاف بین اعضای شورای شهر طبیعی است

وی در خصوص اختلاف نظر بین اعضای شورا، افزود: این اختلاف، طبیعی است و انسجام آن به هم نریخته اما در پایان دوره کمی برجسته‌تر شده است.

رئیس شورای شهر مشهد درباره مسائلی مثل تبانی و فساد در بدنه مدیریت شهری گفت: با این حجم از نظارت که بعضاً تبدیل به دخالت می‌شود، امکان فساد و تبانی وجود ندارد. کمیسیون‌های مختلف تشکیل شدند تا شفافیت شورا بیشتر شود.

وی درباره نامگذاری خیابانی به نام استاد شجریان گفت: فرمانداری این مصوبه را رد کرد اما با تاکید بر حفظ وجه موسیقایی و مشهدی بودن ایشان درخواست خود را فرستادیم که تا کنون جوابی از سوی فرمانداری دریافت نکردیم.

حیدری درباره مدیریت ترافیک اطراف حرم گفت: طرح‌هایی از جمله بستن زیرگذر حرم توسط مشاور ارائه شده که با کاهش عرض شارستان منافات دارد، زیرا ترافیک آنجا به شارستان انتقال پیدا می‌کند. اتفاقاتی که در اطراف حرم افتاده اشتباه است و باید جلوی آن گرفته شود زیرا وزارت راه و شهرسازی هیچ اختیاری برای شهرداری قائل نیست.

وی اضافه کرد: نهادهای غیر بومی که اشراف بر مسائل شهر مشهد ندارند باید از دخالت در اموری مثل بافت اطراف حرم خودداری کنند و اختیارات را یه شهرداری بسپارند.

اخبار مرتبط

جانبازی از مدافعان حرم به یاران شهیدش پیوست

برنامه‌های سالروز وفات حضرت معصومه (س)

سخنان شنیده نشده شهید طهرانی‌مقدم در خصوص «میانبرها» برای پیشرفت/ تصاویر محرمانه پرتاپ موشک+ ویدیو

0 نظر

ارسال نظر

capcha