با حضور رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور؛

تفاهم نامه تامین زمین و احداث ۱۲۰۰ مسکن ایثارگران منعقد شد

تفاهم نامه تامین زمین و احداث ۱۲۰۰ مسکن ایثارگران منعقد شد

به گزارش سراج24، فریدون همتی استاندار هرمزگان عصر شنبه در نشست امضا تفاهم‌نامه تامین زمین احداث مسکن و ساماندهی اشتغال و کارآفرینی خانواده های شاهد و ایثارگر هرمزگان، با بیان اینکه هرمزگان از ظرفیت های متنوع و بزرگی بهره مند است، گفت: اقدامات خوبی در راستای افزایش منابع درآمدی برای خدمات رسانی به خانواده معظم شهدا و ایثارگران انجام شده است.

وی افزود: دولت در زمینه توانمندسازی خانواده های شهدا و ایثارگر از همه ظرفیت ها استفاده خواهد کرد و این آمادگی وجود دارد با تشکیل تعاونی و اعطای تسهیلات، زمینه ورود ایثارگران به بخش کشاورزی که جزء مشاغل کلیدی است فراهم شود.

استاندار هرمزگان گفت: تبدیل فرزندان خانواده های شاهد به نیروهای ماهر و فنی، امکان بهره گیری از توانمندی این نیروها را در صنایع استان تسهیل می کند که در همین راستا اقدامات مطلوبی از سوی بنیاد شهید استان هرمزگان با حمایت مجموعه دولت در استان صورت گرفته است.

همتی، خانواده های معظم شاهد و ایثارگر را ولی نعمتان مردم و انقلاب برشمرد و عنوان کرد: حفظ کرامت خانواده های ایثارگر، وظیفه یکایک شهروندان و مسئولان کشور است و ما به عنوان متولیان دولت در هرمزگان، از هیچ مساعدتی در این زمینه دریغ نخواهیم کرد.

استاندار هرمزگان اضافه کرد: با انعقاد تفاهم نامه و اختصاص زمین برای ساخت مسکن ایثارگران، مشکل تأمین مسکن تمامی ایثارگران هرمزگان رفع خواهد شد.

سعید اوحدی نیز در این نشست با اشاره به قانون استفساریه بند (و) ماده (۴۴) قانون برنامه پنجم توسعه، اظهارداشت: بر این اساس، تمامی مشمولین ماده (۲۱) قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران که در زمان برنامه پنجم توسعه در دستگاه‌های اجرایی به هر نحوی شاغل بوده‌اند باید تبدیل وضعیت استخدامی پیدا کنند.

وی ادامه داد: درحوزه اشتغال به دلیل شرایط پیچیده کشور، شش گام "استفاده از ظرفیت‌های قانونی، سفرهای استانی، انعقاد تفاهم‌نامه‌ها با وزارت صمت و راه و شهرسازی و پیگیری بند ج ماده ۸۸" برای رفع اشتغال جامعه ایثارگری برداشته شده است.

معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران بیان داشت: در بند (ج) ماده ۸۸ قانون برنامه ششم توسعه بر اشتغال ایثارگران تأکید شده و دولت موظف شده تا پایان این برنامه زمینه اشتغال فرزندان شهدا و جانبازان را در ادارات دولتی فراهم آورد.

اوحدی اضافه کرد: براساس بند (ذ) ماده ۸۸ قانون برنامه ششم توسعه تبدیل وضعیت نیروها باید تا پایان این برنامه اتفاق بیفتد که در ماده ۲۱ قانون جامع خدمات ایثارگران نیز به این امر تأکید شده است.

در پایان این نشست، تفاهم نامه ساماندهی اشتغال خانواده های شاهد و ساخت یک‌هزار و ۲۰۰ مسکن برای خانواده های ایثارگر استان منعقد شد.

اخبار مرتبط

تجلیل از مادران شهدا و ایثارگران در قالب طرح ترنم فهما

سرمایه عظیمی تحت عنوان شهدا و ایثارگران در اختیار ما است

انعقاد تفاهم‌نامه همکاری مؤسسه البیان و مرکز امام علی(ع) سوئیس

0 نظر

ارسال نظر

capcha