رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه:

یک میلیون و ۱۵۰ هزار بسته معیشتی در کشور توزیع شد

یک میلیون و ۱۵۰ هزار بسته معیشتی در کشور توزیع شد

به گزارش سراج24، حجت‌السلام سید مهدی خاموشی عصر شنبه در سفر یک‌روزه و در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان مرکزی در جمع خبرنگاران، افزود: این زنجیره‌های تولید باید به‌زودی با راه‌اندازی شرکت‌های تولید لبنیات و دیگر محصولات نهایی تکمیل شوند.

وی ادامه داد: امسال یک میلیون و ۱۵۰ هزار بسته معیشتی از محل موقوفات بین نیازمندان و آسیب دیدگان ویروس کرونا توزیع شده که با حضور گسترده اوقاف در طرح شهید سلیمانی پیش بینی می‌شود بسته‌های معیشتی به یک میلیون و ۵۰۰ هزار بسته برسد.

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه ادامه داد: ارزش هر بسته معیشتی سازمان اوقاف و امور خیریه یک میلیون ریال است که از محل موقوفات، نذورات و کمک‌های خیرین تهیه و با شناسایی نیازمندان از طرف مراکز افق بقاع متبرکه توزیع می‌شود.

حجت‌السلام خاموشی بیان کرد: انتصاب امین موقوفات بر اساس ماده پنج قانون اوقاف در کشور کلید خورده که استان مرکزی در انتصاب امین موقوفات از استان‌های پیشتاز کشور است.

وی اظهار کرد: سیستم سازمان اوقاف به گونه‌ای طراحی شده که از طریق درآمد هزینه‌ای باید فعالیت داشته باشد و سیستم کارمندی در آن نقشی ندارد، بنابراین انتصاب امین موقوفات می‌تواند در تحقق اهداف درون سازمانی مؤثر باشد.

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه افزود: اداره کل این استان به لحاظ بهره‌وری از برنامه‌های سالیانه پیشتاز است که این مهم به دلیل وجود ظرفیت‌های ارزشمند موقوفات و مدیریت کارآمد است.

حجت‌السلام خاموشی در خصوص مساعدت با کسبه مستأجر موقوفات نیز گفت: کمیسیون املاک اوقاف و امور خیریه مصوبات مطلوبی در این زمینه داشته و برای حمایت از این قشر در اوقاف اجازه صادر شده است.

اخبار مرتبط

۲۰ امامزاده و بقعه متبرکه یزد مجری طرح نشاط معنوی هستند

۸۸۸ هزار بسته معیشتی با پویش «به لطف امام» به دست محرومان می‌رسد

خیریه‌ای که ۱۱۵۰ پرس غذای گرم در گرمخانه‌ها توزیع کرد

0 نظر

ارسال نظر

capcha