رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه:

یک میلیون و ۱۵۰ هزار بسته معیشتی در کشور توزیع شد

یک میلیون و ۱۵۰ هزار بسته معیشتی در کشور توزیع شد

به گزارش سراج24، حجت‌السلام سید مهدی خاموشی عصر شنبه در سفر یک‌روزه و در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان مرکزی در جمع خبرنگاران، افزود: این زنجیره‌های تولید باید به‌زودی با راه‌اندازی شرکت‌های تولید لبنیات و دیگر محصولات نهایی تکمیل شوند.

وی ادامه داد: امسال یک میلیون و ۱۵۰ هزار بسته معیشتی از محل موقوفات بین نیازمندان و آسیب دیدگان ویروس کرونا توزیع شده که با حضور گسترده اوقاف در طرح شهید سلیمانی پیش بینی می‌شود بسته‌های معیشتی به یک میلیون و ۵۰۰ هزار بسته برسد.

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه ادامه داد: ارزش هر بسته معیشتی سازمان اوقاف و امور خیریه یک میلیون ریال است که از محل موقوفات، نذورات و کمک‌های خیرین تهیه و با شناسایی نیازمندان از طرف مراکز افق بقاع متبرکه توزیع می‌شود.

حجت‌السلام خاموشی بیان کرد: انتصاب امین موقوفات بر اساس ماده پنج قانون اوقاف در کشور کلید خورده که استان مرکزی در انتصاب امین موقوفات از استان‌های پیشتاز کشور است.

وی اظهار کرد: سیستم سازمان اوقاف به گونه‌ای طراحی شده که از طریق درآمد هزینه‌ای باید فعالیت داشته باشد و سیستم کارمندی در آن نقشی ندارد، بنابراین انتصاب امین موقوفات می‌تواند در تحقق اهداف درون سازمانی مؤثر باشد.

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه افزود: اداره کل این استان به لحاظ بهره‌وری از برنامه‌های سالیانه پیشتاز است که این مهم به دلیل وجود ظرفیت‌های ارزشمند موقوفات و مدیریت کارآمد است.

حجت‌السلام خاموشی در خصوص مساعدت با کسبه مستأجر موقوفات نیز گفت: کمیسیون املاک اوقاف و امور خیریه مصوبات مطلوبی در این زمینه داشته و برای حمایت از این قشر در اوقاف اجازه صادر شده است.

اخبار مرتبط

خیریه‌ای که ۱۱۵۰ پرس غذای گرم در گرمخانه‌ها توزیع کرد

مناسبات اداری دولت و خیریه‌ها بررسی می‌شود

بنیاد خیریه حضرت رقیه (س) بازوی اجرایی نهادهای حمایتی در کشور محسوب می شود

0 نظر

ارسال نظر

capcha