وصیت نامه شهید محمدرضا گودرزی؛

هدف صدور انقلاب اسلامی به جهان است

هدف صدور انقلاب اسلامی به جهان است

به گزارش سراج24، شهید محمدرضا گودرزی سال ۱۳۴۴ در روستای دهگاه بروجرد در میان خانواده‌ای متدین و زحمتکش به دنیا آمد. از کودکی پسری زرنگ و دوست‌داشتنی بود و با کنجکاوی‌های قشنگ و برخورد مهربان با دیگران در دل آن‌ها جای ویژه‌ای داشت. وی دوره ابتدایی را در دبستان آغاز و تحصیلاتش را در همان‌جا به پایان رسانید. در همه امور زندگی بامتانت و صبر و آرامی حرکت می‌کرد و در برخورد با دیگران همیشه رعایت احترام آنان را می‌نمود.

محمدرضا برای حفاظت از دستاوردهای انقلاب اسلامی به شجره طیبه بسیج پیوست و به‌سوی مناطق نبرد عازم شد. در منطقه حاج عمران حضور یافت و در عملیاتی شرکت نمود. در ۱۳۶۵/۳/۲ با اصابت ترکش خمپاره دعوت حق را لبیک گفت و به آرزوی خود که همانا شهادت درراه خدا بود رسید. پیکر مطهرش به بروجرد منتقل و در بهشت شهدا خاک‌سپاری گردید.

فرازهایی از وصیت‌نامه شهید محمدرضا گودرزی را در زیر می‌خوانید:

وَلَا تَحْسَبَنَّ الَّذِینَ قُتِلُوا فِی سَبِیلِ اللَّهِ أَمْوَاتًا ۚ بَلْ أَحْیَاءٌ عِنْدَ رَبِّهِمْ یُرْزَقُونَ

به نام الله پاسدار حرمت خون شهیدان و به نام پیامبران راستین که از طرف خداوند برای راهنمایی بشر فرستاده شده‌اند که اول آن‌ها حضرت آدم و خاتم آن‌ها احمد محمود ابوالقاسم محمد مصطفی آورنده دین مبین اسلام از طرف پروردگار منان و دوازده جانشینش که اول آن‌ها مولا امیرالمؤمنین و آخرین آن‌ها حضرت حجه ابن الحسن العسگری (عج) و نایب برحقش رهبر کبیر انقلاب اسلامی امید مستضعفین جهان حضرت امام خمینی (ره).

ما ملت ایران باید به خود ببالیم که دینی چون اسلام و پیشوایانی چون سیدالشهدا حسین بن علی (ع) و رهبری چون امام را دارا هستیم. با این بیان قاصری که دارم وصیتم را شروع می‌کنم.

از شما ملت ایران می‌خواهم که پشتیبان انقلاب و امام باشید و قدر این نعمت‌هایی که خداوند تبارک و تعالی به شما داده بدانید و شکر گذار باشید. ازنظر انسانی و مالی به جبهه کمک کنید و به این دفاع مقدس ادامه دهید. همان‌طور که امام عزیز فرمودند شرف و حیثیت ما درگرو این جنگ است. به جبهه بیایید و در این جبهه که یک دانشگاه انسان‌ساز است خود را بسازید.

بقول امام، صدام رفتنی است ولی هدف، صدام نیست هدف صدور انقلاب اسلامی به تمام جهان است. کاروان به‌سوی کربلا حرکت می‌کند خود را به این کاروان برسانید تا اینکه یا توفیق زیارت قبر اباعبدالله را پیدا کنید یا که در آخرت خود امام حسین (ع) را ملاقات کنید.

و دیگر وصیتم این است که در داخل کشور مواظب ضدانقلاب باشید. این از خدا بی خبران از روی ناتوانی که الحمدالله دارند دست به یک سری شایعات می‌زنند از شما ملت هوشیار ایران می‌خواهم که هر جا شایعه‌ای بر ضد جمهوری اسلامی مشاهده کردید سریعاً پیگیری نموده و به مراکز مسئول خبر دهید.

وصیتی هم به کلیه خواهران مسلمان دارم که در حفظ حجاب کوشا باشید شما باحجاب خود به دهن شرق و غرب بزنید. چون آن‌ها می‌خواهند در این کشور حجاب نباشد. اگر روزی حجاب در میان جامعه نباشد از اسلام هم خبری نخواهد بود. درست مثل زمان طاغوت.

اما سلام بر توای مادرم که حق زیادی در گردن من داری. از شما عذر می‌خواهم که نتوانستم خدمتی برائت بکنم. مرا ببخش و برای آمرزشم دعا کن. در شهادتم زیاد گریه نکن هرگاه خواستی گریه کنی به یاد مظلومیت اباعبدالله گریه کن. من هم به عشق اباعبدالله رفتم. شهادت آرزوی دیرینه من بود. همیشه از خدا می‌خواستم که مرگم را شهادت درراه خودش قرار دهد. خواهرم زینب وار در مرگم صبر کن و با صدای بلند گریه نکن که من این راه را آگاهانه رفتم و به آرزویم رسیدم.

اخبار مرتبط

زندگینامه داستانی آیت‌الله بروجردی منتشر شد

«منادی وحدت» روی آنتن رادیو ایران

شور محرم در «بروجرد» هر خانه را به حسینیه تبدیل کرد

0 نظر

ارسال نظر

capcha