حضرت زینب(س) باید به عنوان الگوی تربیتی روح و روان معرفی شود

حضرت زینب(س) باید به عنوان الگوی تربیتی روح و روان معرفی شود

به گزارش سراج24، حجت‌الاسلام علی خادمی با بیان اینکه آرامش روحی و روانی گمشده بشر امروز است، به تبیین سیره حضرت زینب (س) در این زمینه پرداخت و اظهار کرد: آرامش روحی و روانی، نداشتن اضطراب، استرس، افسردگی و نگرانی از دغدغه‌های بشر امروز است و بشر امروز برای دستیابی به این موهبت عظیم الهی به هر مستمسکی دست می‌اندازد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان شمالی ادامه داد: حاصل تلاش‌های بشر برای دستیابی به آرامش، چیزی جز ناکامی و اضطراب و افسردگی گسترده‌تر و عمیق‌تر نبوده زیرا به اصل ماجرا ورود نمی‌کنند.

وی افزود: به همین جهت یکی از شئون اصلی ائمه اطهار (ع) به‌عنوان رهبران فکری و عملی جامعه بشری مرجعیت آن حضرات برای پاسخگویی به تمام مسائل انسان و جامعه انسانی است که قدرت درونی، استحکام شخصیتی و بهداشت روانی و سلامت روحی به دنبال می‌آورد.

حجت‌الاسلام خادمی با بیان اینکه حضرت زینب (س) در قله آرامش روحی و روانی قرار داشت، گفت: آل الله مظهر ذکر الله و محور آرامش و اسوه سکون عالم هستند و یکی از بارزترین اسوه‌های آل اللهی در این خصوص شخصیت سترگ حضرت عقیله بنی‌هاشم حضرت زینب کبری (س) است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان شمالی در انتها خاطرنشان کرد: حضرت زینب (س) یک الگوی تربیتی موفق سلامت و بهداشت روان و کنترل تکانه است که می‌تواند به‌عنوان یک الگوی کارآمد، در زمینهٔ مدیریت اختلالات روحی و روانی پس از داغ‌دیدگی معرفی شود.

اخبار مرتبط

شهادت جوان مازندرانی در دفاع از حرم حضرت زینب (س)

لازمه دستیابی به الگوی موفق، «ایجاد زیرساخت» و «حذف موانع» است

جوانان انقلابی با رفتار و گفتار خود الگو شوید

0 نظر

ارسال نظر

capcha