مدیرکل تبلیغات اسلامی همدان مطرح کرد؛

نهاوند ظرفیت عظیم حرکت‌های خودجوش فرهنگی و انقلابی

نهاوند ظرفیت عظیم حرکت‌های خودجوش فرهنگی و انقلابی

به گزارش سراج24، حجت الاسلام محمدهادی نظیری در حاشیه سفر یک روزه خود به نهاوند اظهار کرد: شهرستان نهاوند از نظر ظرفیت‌های فرهنگی و انقلابی از پیشتازان انقلاب اسلامی است و این موجب شده است رشد خوبی در بسیاری از فعالیت‌های فرهنگی مشاهده شود.

نظیری با بیان اینکه براساس این ظرفیت‌ها باید سرمایه گذاری ویژه و ممتازی در ایجاد همگرایی گروه‌های خودجوش به صورت گیرد، ادامه داد: تبیین این مسئله براساس گفتمان انقلاب اسلامی باید صورت بگیرد.

وی با اشاره به فعالیت‌های خوب مجموعه تبلیغات اسلامی در شهرستان نهاوند، افزود: این مجموعه ضمن اینکه اقدامات مؤثری در حوزه برگزاری مراسم‌های هیأت‌های مذهبی و محافل قرآنی داشته است، اما باید نقش محوری تری در اتصال مجموعه فرهنگی بر عهده بگیرد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان همدان اتصال فعالیت‌های فرهنگی خودجوش و مردمی در نهاوند را دارای برکت‌های فراوان دانست و گفت: به نظر می‌رسد براساس ظرفیت‌های موجود و پیشینه این شهرستان یک تکاپو و تلاش بیشتری برای ارتباط دستگاه‌های فرهنگی و مجموعه‌های اثر گذار مردمی باید انجام شود.

نظیری امام جمعه انقلاب و دغدغه مند نهاوند را یکی از ظرفیت‌ها دانست و گفت: یکی از ظرفیت‌های مهم این شهرستان وجود عالم فرهیخته و دغدغه مند به عنوان نماینده رهبری در این شهرستان است که نزدیک به ۴۰ سال در حال فعالیت هستند.

وی انسجام بین مجموعه‌های خودجوش را لازمه حرکت‌های فرهنگی دهه چهارم انقلاب برشمرد و گفت: به نظر می‌رسد انسجام حداکثری در دیگر فعالیت‌های فرهنگی در فضای شهرستان وجود ندارد و به نظر می‌رسد کارهای فرهنگی شهرستان باید آرایش دقیق‌تر و هدف مند تر به خود بگیرد.

نظیری ایجاد نقطه اتصال در مجموعه‌های فرهنگی و مردمی را لازم دوران جدید دانست و افزود: ظرفیت‌های آتش به اختیار و مردمی خودجوش بسیار خوبی در نهاوند هستند، اما اینها نقطه اشتراک و اتصال با هم ندارند، سازمان تبلیغات اسلامی می‌تواند نقش ارتباطی و اتصال را به وجود آورد.

وی با بیان اینکه در فعالیت‌های جدید تبلیغات اسلامی توجه به جوانان و گروه‌های خودجوش مردمی محوریت دارد، ادامه داد: ما باید به سمت جوانگرای در فعالیت‌های تبلیغی و اسلامی حرکت کنیم.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان همدان حضور جمع پیشکسوتان انقلاب اسلامی را ظرفیتی بسیار ارزشمندی عنوان کرد که سال‌ها عمر خود را در نهاوند صرف خدمت به انقلاب اسلامی کرده‌اند و گفت: نسل جدید نیز بیشتر باید در این میان دیده شود و از ارتباط نسل‌های قدیمی و جدید انقلاب قطعاً شاهد رویش‌های عظیم در نهاوند خواهیم بود.

وی اتحاد و همگرایی دستگاه‌های فرهنگی و مردمی نظیر تبلیغات اسلامی، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و مجموعه‌های فرهنگی خودجوش را بسیار مبارک برشمرد و ادامه داد: همه ما این شهرستان را به گروه ابوذر می‌شناسیم که در دوران سیاه اختناق با یک مرام‌نامه منطبق بر مفاهیم اسلام ناب و حیات بخش توانستند ساختار و سازماندهی بسیار دقیقی داشته باشند و در آن دوره ارزش‌های انقلاب اسلامی را دنبال کنند.

اخبار مرتبط

فاز نخست انتقال آب از سد تالوار تکمیل شد

تاسیسات آب‌رسانی به همدان آزمایش نهایی شد

پیدا و پنهان آبرسانی در همدان

0 نظر

ارسال نظر

capcha