آغاز تصویربرداری فصل جدید سریال سلمان

آغاز تصویربرداری فصل جدید سریال سلمان

به گزارش سراج24، تعدادی از مدیران مرکز سیمافیلم در یک‌سالگی آغاز فیلمبرداری سریال «سلمان فارسی» با حضور در پشت صحنه این سریال الف ویژه صداوسیما که به کارگردانی داوود میرباقری و تهیه‌کنندگی حسین طاهری در حال ساخت است، در جریان جزئیات ساخت این فصل از پروژه قرار گرفتند.

در این بخش از کار، فصل دریایی مجموعه تلویزیونی «سلمان فارسی» تصویربرداری خواهد شد که یکی از سخت‌ترین بخش‌های کار است.

پیش از این و بعد از به پایان رسیدن تصویربرداری بخش‌های مربوط به شهرک نور، سکانس‌های مربوط به دره جذامی‌ها تصویربرداری شده است.

فصل دریایی سریال جلوه‌های ویژه زیادی را می‌طلبد که دو کشتی برای این بخش طراحی و ساخته شده است. این سفر دریایی مبتنی بر جلوه‌های ویژه فیلمبرداری خواهد شد.

سریال «سلمان فارسی» که به زندگی و زمانه یار ایرانی پیامبر اسلام می‌پردازد، سه مقطع ایران ساسانی، امپراتوری بیزانس و حجاز صدر اسلام را روایت می‌کند. فیلمبرداری این سریال، اواخر آذر پارسال در کویر شهداد کرمان آغاز شد و بعد از یک سال و بعد از فیلمبرداری در شهرک نور و شاهرود به فصل دریایی رسیده است.

در برنامه‌ریزی اولیه سریال «سلمان فارسی» به گونه‌ای بود که فیلمبرداری بخش‌هایی از پروژه در ارمنستان و ترکیه انجام شود، اما به علت شیوع کرونا و ممنوعیت سفرها، لوکیشن‌های داخلی جایگزین شدند.

پیش‌بینی می‌شود فیلمبرداری این سریال الف ویژه حدود ۵ سال طول بکشد.

اخبار مرتبط

سریال «موسی(ع)» حاتمی‌کیا یک «ابرپروژه» است/ خبری از توقف نیست

سالار عقیلی خواننده تیتراژ «آتش سرد» شد

سریال‌های رمضانی؛ از سقوط به کلیشه‌ها تا بازیگر اشتباهی

0 نظر

ارسال نظر

capcha