سند ساواک از اعتراض دانشجویان به دستگیری آیت‌الله خامنه‌ای

سند ساواک از اعتراض دانشجویان به دستگیری آیت‌الله خامنه‌ای

به گزارش سراج24، کانال تلگرامی مرکز اسناد انقلاب اسلامی به بهانه روز وحدت حوزه و دانشگاه گزارش ساواک از اعتراض دانشجویان به دستگیری آیت‌الله خامنه‌ای در سال ۱۳۵۳ را منتشر کرد.

وحدت حوزه و دانشگاه در طول دوران مبارزه با رژیم پهلوی بارها و بارها به منصه ظهور رسید. این اقدامات در تظاهرات‌ها و فعالیت‌های انقلابی نمایان‌تر می‌شد و حمایت متقابل روحانیون و دانشجویان از یکدیگر بستر مناسبی را برای مبارزه فراهم کرده بود.

در همین راستا سندی از گزارشات ساواک مشهد وجود دارد که در آن به اعلامیه اعتراض دانشجویان به دستگیری آیت‌الله خامنه‌ای اشاره می‌کند. در این سند که به تاریخ بهمن ۱۳۵۳ گزارش شده آمده است: « در روز جاری یک برگ اعلامیه استنسیل شده از طرف دانشجویان خراسان تحت عنوان (محضر مبارک آیات و مراجع عظام و دیگر زعمای اسلام) در منزل آیت‌الله‌زاده اردبیلی انداخته شده که در اعلامیه مزبور ضمن توهین به مقدسات ملی و تجلیل از [امام] خمینی و دیگر روحانیون مخالف به دستگیری شیخ[سید] علی خامنه‌ای اعتراض و جهت آزادی نامبرده از علمای شیعه استمداد شده است. اقدامات لازم جهت جلوگیری از توزیع احتمالی اعلامیه مزبور و شناسایی عاملین انجام و نتیجه به عرض خواهد رسید.»

 

اخبار مرتبط

بسترهای همکاری دولت و حوزه های علمیه تقویت شود

درگذشت علامه حکیمی جامعه حوزوی و دانشگاهی کشور را دچار یک خلأ بزرگ خواهد کرد

دوره آموزشی قلم بسیج دانشگاه امام صادق(ع) به صورت مجازی برگزار می‌شود

0 نظر

ارسال نظر

capcha