توسل به شهدا وحدت مذاهب را محکم‌تر می‌کند

توسل به شهدا وحدت مذاهب را محکم‌تر می‌کند

به گزارش سراج24، حسین خنیفر در مراسم تشییع پیکر دو شهید گمنام دوران دفاع مقدس در دانشگاه فرهنگیان سنندج که به صورت ویدیو کنفرانس برگزار شد،اظهار کرد: شهدا بزرگترین نعمت الهی در راه رسیدن به معبود هستند و امیدواریم بتوانیم راه شهدا را ادامه دهیم.

وی افزود: با این مراسم انسجام دینی در کشور محکم‌تر خواهد شد و این شهدا هستند که واصل این امر محسوب می‌شوند.

رئیس دانشگاه فرهنگیان کشور گفت: توسل به شهدا مایه وحدت است و با این کار دیگر اختلافی بین مذاهب مختلف مانند شیعه و سنی در کشور دیده نمی‌شود.

رئیس دانشگاه فرهنگیان کردستان نیز در این مراسم بیان کرد: عزت، اقتدار و امنیت نظام اسلامی به برکت خون شهدا است و ایثار و جانفشانی آنان مایه کرامت ملت انقلابی ایران است.

یحیی معروفی ادامه داد: شهدا مظهر عزت و افتخار جمهوری اسلامی هستند، چرا که امنیت امروز کشور مرهون مجاهدت‌های آنان است.

وی یادآور شد: شهادت، فیض بزرگی است که خداوند بزرگ نصیب بندگان برگزیده‌اش می‌فرماید.

رئیس دانشگاه فرهنگیان کردستان گفت: بدون شک خداوند متعال احترام خاصی را برای شهدا قائل است، چرا که پس از پیامبر مردم را به توسل به شهدا توصیه کرده است.

گفتنی است روز گذشته پیکر مطهر چهار شهید گمنام عملیات‌های کربلای 5 و رمضان دفاع مقدس از طریق فرودگاه سنندج وارد کردستان شد.

پیکر پاک دو شهید از این عزیزان در دانشگاه فرهنگیان امروز به خاک سپرده شد و دو پیکر دیگر نیز بنا به تصمیم‌گیری‌های صورت گرفته در گلزار شهدا بیجار و شهر توپ آغاج بیجار تشییع و خاکسپاری می‌شود.

اخبار مرتبط

معلمین نمونه کردستان تجلیل شدند

مریوان نگین گردشگری غرب کشور

سنت احسان و انفاق در جامعه احیا شود

0 نظر

ارسال نظر

capcha