مدیرکل حفظ آثار دفاع مقدس لرستان:

دانشنامه دفاع مقدس باید پاسخگوی سوالات آیندگان درباره جنگ هشت ساله باشد

دانشنامه دفاع مقدس باید پاسخگوی سوالات آیندگان درباره جنگ هشت ساله باشد

به گزارش سراج24، سرهنگ پاسدار «محسن رشیدی» مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس لرستان در دیدار با امیر سرتیپ دوم «مراد خوش کنار»، اظهار داشت: لشکر ۸۴ لرستان در دوران دفاع مقدس در مناطق عملیاتی حضور چشمگیری داشته است.

وی به بررسی نقش لشکر ۸۴ در دوران دفاع مقدس تاکید کرد و افزود: ثبت و ضبط خاطرات و تاریخ شفاهی رزمندگان، باعث حفظ و ماندگاری و انتقال آنها به نسل‌های آینده می‌شود.

سرهنگ رشیدی افزود: در بررسی نقش لشکر ۸۴ باید بصورت گردان محور عمل کرد و در این راستا از ظرفیت نیروهای جوان، متخصص و علاقه‌مند به حوزه نویسندگی  استفاده کرد.

این مسئول به دانشنامه دفاع مقدس استان اشاره کرد و گفت: در دانشنامه دفاع مقدس باید به همه ابعاد این جنگ هشت ساله توجه شود  و مطالب مندرج در آن بتواند پاسخگوی سئوالات آیندگان در مورد دفاع مقدس باشد.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس لرستان با بیان اینکه بخشی از دانشنامه دفاع مقدس لرستان به بررسی نقش این لشکر و یگان‌های تابعه آن  اختصاص دارد، تصریح کرد: در این راستا تاکنون چندین دیدار با برادارن ارتشی خود، داشته ایم.

در ادامه این دیدار امیر سرتیپ دوم «مراد خوش‌کنار» نیز به رشادت‌های لشکر ۸۴ در دوران هشت ساله دفاع مقدس  اشاره کرد و افزود: اداره حفظ آثار دفاع مقدس، در لشکر ۸۴ به زودی تشکیل می‌شود و با اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان ارتباط  تنگاتنگ و نزدیکی خواهد داشت.

وی خاطرنشان کرد: برای تدوین دانشنامه دفاع مقدس لرستان، بویژه بررسی نقش لشکر ۸۴ و واحدهای تابعه آن، در دوران دفاع مقدس با تمام توان و امکانات با اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس لرستان همکاری خواهیم کرد.

اخبار مرتبط

استاندار لرستان مطرح کرد؛ پیگیری برای تأمین مالی پروژه‌های سفر دولت به لرستان

روز بدون فوتی کرونا در لرستان

شهرستان دورود در ایام فاطمیه میزبان ۲ شهید گمنام می‌شود

0 نظر

ارسال نظر

capcha