نماینده ولی‌فقیه در لرستان:

استمرار انقلاب اسلامی بر پایه وحدت اقشار مختلف مردم میسر است

استمرار انقلاب اسلامی بر پایه وحدت اقشار مختلف مردم میسر است

به گزارش سراج24، حجت الاسلام «سید احمدرضا شاهرخی» نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد، امروز چهارشنبه در نشست وحدت حوزه و دانشگاه لرستان به صورت مجازی در سخنانی با تبریک هفته پژوهش و روز وحدت حوزه و دانشگاه، اظهار داشت: انقلاب اسلامی ایران یک انقلاب فرهنگی بوده و هست، شعار «استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی» مردم نیز مبتنی بر مسائل فرهنگی بوده است.

وی با اشاره به هجمه‌های دشمنان علیه شخصیت‌های فرهنگی ایران اسلامی، عنوان کرد: علما و روحانیون لرستان از نمادهای برجسته وحدت حوزه و دانشگاه محسوب می‌شوند.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان با بیان اینکه پیروزی انقلاب اسلامی بر سه پایه مردم، دین و رهبری نهاده شده است، افزود: انقلاب اسلامی برخاسته از حوزه‌های علمیه است و نماد این امر نیز امام راحل بوده است.

حجت الاسلام شاهرخی با تاکید بر اینکه تداوم و انسجام انقلاب اسلامی نیز بر پایه همین سه رکن مردم، دین و رهبری است، ادامه داد: این امر نیز با همدلی و وحدت تحقق پیدا می‌کند.

وی بیان داشت: استمرار و تداوم انقلاب اسلامی بر پایه وحدت اقشار مختلف مردم میسر است و سرآمد این اقشار مؤسسات دانشگاهی و حوزوی، روحانیون و اساتید دانشگاهی هستند.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان با تاکید بر ضرورت وحدت حوزه‌های علمیه و دانشگاه، روحانی و اساتید دانشگاهی و دانشجویان، گفت: این وحدت، به معنای وحدت در اهداف است.

حجت الاسلام شاهرخی با اشاره به تأکیدات رهبر انقلاب اسلامی در راستای تشکیل یک جامعه الگو، بیان داشت: تحقق این امر نیز به دست حوزویان و دانشگاهیان است و در رسیدن به این اهداف همکاری متقابل این دو نهاد کارگشا خواهد بود.

وی با تاکید بر لزوم ارتباط با جامعه از سوی حوزه و دانشگاه برای حل مشکلات مردم، ادامه داد: حوزه و دانشگاه می‌توانند همراه با هم باشند و با همکاری یکدیگر مشکلات مردم را حل کنند.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان با بیان اینکه تحقق عدالت اجتماعی نیز با همکاری این دو نهاد میسر می‌شود، تصریح کرد: حوزه و دانشگاه، دانشجو و روحانی اصیل و آگاه خود را در مقابل جامعه مکلف می‌داند.

اخبار مرتبط

مطالبات خانواده شهدا بر زمین نماند

سردار سلیمانی همچون یک مبلغ دینی، سیره اسلامی را در جهان تبلیغ کرد

اقتصاد و معیشت مردم را به تحولات خارج از کشور گره نزنید

0 نظر

ارسال نظر

capcha