حجت الاسلام ابوالحسن معنوی:

اجازه ندهیم «فاطمیه» کم رنگ شود

اجازه ندهیم «فاطمیه» کم رنگ شود

به گزارش سراج24، حجت الاسلام ابوالحسن معنوی، امروز در نشست  خبری به مناسبت سوگواره فاطمیه  کهدر کتابخانه الزهراء وابسته به دفتر حضرت آیت الله صافی گلپایگانی در قم برگزار شد، بر اهتمام برگزاری سوگواره فاطمیه در ایام فاطمیه از سوی معظم له در فضای مجازی و به صورت برگزاری سوگوارۀ بضعه الرسول تأکید کرد و گفت: با توجه به شیوع کرونا، مهمترین مسئله عدم غفلت از ایام فاطمیه است برای همین باید توجه ویژه ای به عزاداری شهادت حضرت زهرا(س) از طریق فضای مجازی داشت و اجازه ندهیم این آیین کم رنگ شود.

دبیر اجرایی سوگواره بضعه الرسول ادامه داد: با توصیه این مرجع تقلید برگزاری سوگواره بضعه الرسول در قالب مختلف هنری صورت انجام خواهد گرفت تا شاهد پر رونق شدن این مراسم در بین مردم باشیم.

وی با اشاره به اهم رشته های سوگواره افزود: از جمله این موارد مقاله نویسی، داستان نویسی، حفظ خطبه، مفهوم شناسی، خوشنویسی و عکاسی، پوستر و گرافیک و شعر سرایی است.

حجت الاسلام معنوی  اضافه کرد: هنرمندان برای تجلی بخشی بیشتر آیین عزداری و گرامیداشت یاد و نام حضرت زهرا(س) می‌توانند آثار خود را تا روز میلاد حضرت زهرا(س) به آدرس این سوگواره به نشانی www.soogvareeh.ir  ارسال نمایند.

دبیر اجرایی سوگواره بضعه الرسول با بیان این که برگزاری این سوگوراه منحصر به ایام فاطمیه در فضای مجازی و در عناوین عنوان شده نخواهد بود، گفت: این برنامه به صورت دراز مدت و بلند مدت در سالهای آینده هم فعال خواهد بود و ادامه خواهد داشت.

وی اظهار داشت: برگزاری این سوگواره به این نحو از توصیه و دغدغه‌های آیت الله صافی گلپایگانی است و ایشان توصیه بر تقویت و گرامیداشت آیین عزاداری ایام فاطمیه  دارند و نباید بخاطر شیوع کرونا این امر کم رنگ یا تعطیل شود.

اخبار مرتبط

غدیر اقیانوس بیکرانی است که فیض جوشان آن تا بهشت جاری است

0 نظر

ارسال نظر

capcha