تولید ۵۰۰ محصول فرهنگی با کاراکتر شهید سردار قاسم سلیمانی در کشور

تولید ۵۰۰ محصول فرهنگی با کاراکتر شهید سردار قاسم سلیمانی در کشور

به گزارش سراج24، شست خبری و افتتاحیه پویش ملی «قهرمان من» با محوریت شهید سردار حاج قاسم سلیمانی امروز با حضور محمد یقینی، دبیر پویش و مدیرعامل مجمع نوشت افزار در مجتمع فرهنگی سرچشمه برگزار شد.

یقینی در این نشست با تاکید بر اینکه پویش «قهرمان من» به مناسبت اولین سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی برگزار می‌شود، گفت: در این پویش که با اهداف معرفی ویترینی کامل از محصولات فرهنگی تولید شده تا امروز با موضوع حاج قاسم سلیمانی، کمک به تولیدکنندگان این محصولات که در شرایط کرونایی آسیب دیده‌اند و ترویج گفتمان قهرمان ملی محوری در جامعه دنبال شده، قرار است محصولات فرهنگی کودک و نوجوان متناسب با طرح این شهید جمع آوری و توزیع شوند.

وی افزود: خوشبختانه در کشور قهرمانان زیادی داریم و حتی منابع خوبی هم برای معرفی قهرمانان به کودکان که قشر اثرپذیر جامعه محسوب می‌شوند، وجود دارد؛ با این حال در تبدیل این قهرمانان به یک کاراکتر که پیوست فرهنگی داشته باشد، ضعف‌های زیادی داریم و این پویش در نظر دارد تا به معرفی قهرمانان به این قشر کمک کند. امروزه گردش مالی کاراکترهای فرهنگی در دنیا ۲ هزار و ۲۵۰ میلیارد دلار است و حتی در کشورهای پیشرفته این حوزه ۵ تا ۱۰ درصد از GDP را شامل می‌شود، اما با وجود گردش ۳۵ هزار میلیارد تومانی این حوزه در کشور، باید گفت که نیم درصد از محصولات این حوزه محتوای بومی دارد و مابقی مربوط به کاراکترهای خارجی است.

یقینی با تاکید بر اینکه ۱۰ کاراکتر محبوب فرهنگی در میان کودک و نوجوانان خارجی است، اظهار کرد: با توجه به اینکه شهید قاسم سلیمانی جز قهرمانان شناخته شده برای جامعه است، می‌توانیم این کاراکتر را به ۱۰ تا ۱۵ کاراکتر اول کشور تبدیل کنیم. همچنین این پویش ۵ محصول فرهنگی کتاب، نوشت افزار، اسباب بازی، پوشاک را شامل می‌شود.

یقینی گفت: امروز ۱۵۰ تولیدکننده در حوزه تولید کاراکتر حاج قاسم سلیمانی فعالیت کرده و ۵۰۰ محصول هم در بازار وجود دارد، اما در نظر داریم تا این میزان را به ۲۵۰ و حتی ۳۰۰ تولیدکننده و تعداد محصولات را نیز هم به ۲ برابر افزایش دهیم، علاوه بر آن در حال حاضر ۵ فروشگاه آنلاین و ۳۰ فروشگاه فیزیکی نیز اقدام به فروش این محصولات می‌کنند که طبیعتاً با شروع به کار این پویش تعداد این فروشگاه‌ها نیز افزایش خواهد یافت.

اخبار مرتبط

ناگفته‌های آهنگران از حاج قاسم/ وعده وزیرارشاد برای موسیقی انقلاب

اغراق، سم مهلک ادبیات پایداری است

حاج قاسم ‌سرباز مطلق ولایت بود/ کلید نجات ‌از ‌مشکلات‌ فرمان‌برداری ‌از ولایت است

0 نظر

ارسال نظر

capcha