پایش ۷ هزار خانوار در اسلام‌آباد غرب در طرح «شهید سلیمانی»

پایش ۷ هزار خانوار در اسلام‌آباد غرب در طرح «شهید سلیمانی»

به گزارش سراج24، محمدرضا نادری امروز در جمع اصحاب رسانه در خصوص آخرین وضعیت بیماری کروناویروس در شهرستان اسلام‌آباد غرب، اظهار داشت: خوشبختانه با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و محدودیت‌های عبور و مرور، مرگ و میر بیماران کرونایی ۶۹ درصد و بسترها ۷۵ درصد و تعداد تست‌ها مثبت ۸۱ درصد کاهش یافته است.

مدیر شبکه بهداشت و درمان اسلام آباد غرب ادامه داد: این آمارها نشان می‌دهد با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و محدودیت‌ها، استفاده از ماسک و رعایت فاصله فیزیکی می‌توان بیماری کرونا را کنترل کرد، البته این وضعیت شکننده است و اگر رعایت نکنیم دوباره به وضعیت قرمز برمی‌گردیم.

وی اشاره هم به اقدامات صورت گرفته در قالب طرح شهید سلیمانی در شهرستان اسلام‌آباد غرب داشت و گفت: ۷ هزار و 342 خانوار در قالب این طرح پایش و 375 تست هم در محلات انجام و 345 نفر هم برای ویزیت به پزشک معرفی شدند.

نادری ادامه داد: در بازدیدهای نظارتی ۳ هزار و ۳۳۲ بازدید با کمک هلال احمر و نیروهای بهداشتی صورت گرفت که 146 اخطار و 12 پلمب را به دنبال داشت و همچنین تیم‌های حمایتی نیز به ۸۰ خانوار بسته‌های معیشتی تحویل دادند.

وی با تاکید بر رعایت سه اصل مهم «شفا» ادامه داد: «شست و شوی دست‌ها، فاصله‌گذاری اجتماعی و استفاده از ماسک» به عنوان سه اصل اساسی برای پیشگیری از کرونا توصیه می‌شود.

نادری در پایان از شهروندان خواست، برای شب یلدا دورهمی و تجمعات خانوادگی نداشته باشند و حضور در مراسمات شادی و عزا را کم کنند تا شاهد پیک چهارم را استان نباشیم.

اخبار مرتبط

اجرای طرح پایش قرآنی در حوزه علمیه بوشهر

شهید سلیمانی بدون هیچ گرایش جناحی و همیشه انقلابی بود

توزیع کمک‌های مؤمنانه در خوزستان از طریق قرارگاه شهید سلیمانی انجام شود

0 نظر

ارسال نظر

capcha