برگزاری مراسم رونمایی از ۲ عنوان کتاب تاریخ‌شفاهی رزمندگان خوزستان در اهواز

برگزاری مراسم رونمایی از ۲ عنوان کتاب تاریخ‌شفاهی رزمندگان خوزستان در اهواز

به گزارش سراج24، مراسم رونمایی از دو عنوان کتاب تاریخ شفاهی رزمندگان استان خوزستان امروز همزمان با سراسر کشور و با حضور «حسین حسین زاده» معاون سیاسی، اجتماعی استاندار خوزستان، «عبدالرضا فرجیان» مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خوزستان، سردار «عباس یوسفی» مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‎های دفاع مقدس خوزستان و جمعی از چهره‌های شاخص علمی و پژوهشی استان برگزار شد.

«فاضل بنی‌اسد»، مدیر اسناد و پژوهش اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خوزستان در حاشیه این مراسم ضمن ابراز خرسندی از به نتیجه رسیدن نهضت بزرگ تاریخ شفاهی در خوزستان، اظهار داشت: «برای صلح جنگیدم» و «آخرین پاتک» عنوان دو کتاب تاریخ شفاهی دفاع مقدس خوزستان هستند که امروز شاهد رونمایی از آن‌ها در استان بودیم.

وی افزود: کتاب «آخرین پاتک» تاریخ شفاهی پیشکسوت شهر مقاوم دزفول «علیرضا زمانی‌راد»، از رزمندگان هشت سال دفاع مقدس و فرمانده گروهان قائم (عج) از گردان بلال لشکر ۷ ولیعصر (عج) است. این کتاب روایتی از دوران قبل از انقلاب، پیروزی انقلاب، آغاز جنگ تحمیلی و عملیات‌های دفاع مقدس است که «سیدمحسن موسوی‌طیب» مصاحبه و تدوین آن را بر عهده داشت.

بنی‌اسد گفت: اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خوزستان کتاب «آخرین پاتک» را در ۱۹ فصل و ۳۷۸ صفحه منتشر کرده است.

مدیر اسناد و پژوهش اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خوزستان ادامه داد: کتاب «برای صلح جنگیدم» نیز تاریخ شفاهی «اصغر احمدی» از رزمندگان و پیشکسوتان دفاع مقدس شهرستان مقاوم آبادان است، مصاحبه این اثر را «مرجان درودی» و تدوین آن را «فهمیه احمدی» انجام داده است. خاطرات این کتاب نیز شامل دوران قبل از انقلاب، پیروزی انقلاب و حضور در عملیات‌های مختلف دوران دفاع مقدس است.

وی در پایان ضمن تقدیر از حضور همه مدعوین در این مراسم ادبی گفت: کتاب «برای صلح جنگیدم» نیز در ۱۴ فصل و ۲۴۰ صفحه از سوی اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خوزستان تقدیم پژوهشگران و علاقه‌مندان به حوزه ادبیات دفاع مقدس شده است.

در پایان این مراسم نیز با اهدا لوح تقدیر و هدایایی از نویسندگان و عوامل مختلف چاپ و نشر این دو اثر تجلیل به عمل آمد.

اخبار مرتبط

کتاب دفاع مقدس رونمایی شد

ویزیت‌های معنوی شیخی که نذر جبهه بود

کسانی لیاقت شهادت دارند که عمری را به رزمندگی سپری کردند

0 نظر

ارسال نظر

capcha