دو ساختمان دانشگاه آزاد شهرقدس به ‌نام شهیدان فخری‌زاده و فرزانه مزین شد

دو ساختمان دانشگاه آزاد شهرقدس به ‌نام شهیدان فخری‌زاده و فرزانه مزین شد

به گزارش سراج24، حجت الاسلام سیدضیاء‌الدین آقاجان‌پور رئیس عقیدتی سیاسی وزارت دفاع صبح امروز در مراسم گرامیداشت هفته پژوهش و فناوری در دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرقدس، اظهار کرد: ملت ایران نسبت به شخصیت برجسته و ممتاز شهید فخری‌زاده شناخت کافی نداشت به این دلیل که نمی‌خواستیم دشمنان ما دانشمندان و نخبگان ما را بشناسد.

وی گفت: شهید فخری‌زاده، مومن، متعهد و پاسدار نظام بود و در خانواده‌ای انقلابی بزرگ شد و در مقابل نظام سلطه و استکبار جهانی و در مناطق جنگی ایستاد و از کشور و نظام اسلامی دفاع و پشتیبانی کرد.

رئیس عقیدتی سیاسی وزارت دفاع ادامه داد: شهید فخری‌زاده به این نتیجه رسید که اگر بخواهیم در مقابل نظام سلطه ایستادگی کنیم، راه آن قوی شدن و اقتدار است و در مراکز علمی و دانشگاهی با علم، تحقیقات و پژوهش از انقلاب و نظام اسلامی دفاع کرد.

حجت الاسلام آقاجان‌پور افزود: نخبگان، فرهیختگان و دانشمندان ما توانستند با تلاش شبانه‌روزی به جایی برسند که ملت و کشور ایران به اقتدار دفاعی برسد چرا که دشمن دست از دشمنی خود برنمی‌دارد.

وی ابراز کرد: ملت ما از ترور دانشمند بزرگ هسته‌ای به‌ شدت ناراحت است و باید بدانیم که کار دشمن، دشمنی کردن است؛ کسانی که در کشور بلندگوی دشمن شده‌اند، حنجره‌ی این‌ها حنجره دشمن است.

رئیس عقیدتی سیاسی وزارت دفاع عنوان کرد: ما به فکر ساخت و تولید سلاح‌ و بمب هسته‌ای نیستیم؛ مقام معظم رهبری فتوا دادند که استفاده از سلاح هسته‌ای حرام است ولی دشمن با مخالفت‌های خود بهانه‌گیری می‌کند، چون می‌داند اقتدار کشور، اقتدار علمی است.

حجت الاسلام آقاجان‌پور خاطرنشان کرد: نخبگان و دانشمندان کشور با تلاش شبانه‌روزی و با پژوهش‌های نوین در حوزه دفاع توانستند کشور را سربلند نگهدارند؛ دشمن از پیشرفت‌های کشور نگران است و دست از دشمنی‌های خود برنخواهد داشت.

در ادامه مراسم از خانواده معظم شهدا، پژوهشگران برتر و بسیجیان نمونه آئین تکریم و تجلیل به عمل آمد.

این مراسم با ادای احترام به مقام والای دو شهید گمنام دانشگاه آزاد اسلامی آغاز و پس از سخنرانی حجت الاسلام سیدضیاء‌الدین آقاجان‌پور رئیس عقیدتی سیاسی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با روایتگری سردار سیدمحمود حسینی از آزادگان سرافراز و فرماندهان سپاه حضرت محمد رسول‌الله(ص) همراه بود.

مراسم گرامیداشت هفته پژوهش و فناوری در این دانشگاه با آئین نامگذاری ساختمان‌های مجتمع آزمایشگاهی مزین به نام دانشمند هسته‌ای کشور شهید محسن فخری‌زاده و ساختمان علوم انسانی به نام سردار شهید مدافع حرم رضا فرزانه فرمانده سابق لشکر ۲۷ محمد رسول‌الله و فرمانده قرارگاه مشترک راهیان نور کل کشور، در دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرقدس برگزار شد.

اخبار مرتبط

پیام رهبر انقلاب به نخستین رویداد ملی رقابت تیم‌های دانشجویی در کرسی‌های آزاداندیشی

گام های موثر دانشگاه آزاد در حوزه تمدن سازی نوین اسلامی

مدح و رثای شهید فخری‌زاده در «فخر ایران»

0 نظر

ارسال نظر

capcha