وحدت شیعه و سنی در منطقه کامیاران مثال زدنی است

وحدت شیعه و سنی در منطقه کامیاران مثال زدنی است

به گزارش سراج24، ماموستا سید محسن حسینی ظهر امروز در شورای اداری شهرستان کامیاران که با حضور نماینده ولی‌فقیه در کردستان برگزار شد، اظهار کرد: کردستان معراج شهدای مظلوم و سرزمین فداکاری‌های بزرگ است که از اول انقلاب تاکنون هزاران شهید گلگون کفن برای حفاظت از ارزش‌های اسلامی جان خود را فدا کرده‌اند.

وی افزود: شهرستان کامیاران به عنوان یکی از نقاط مهم کردستان عرصه جانفشانی و مجاهدت شهدای انصار و مهاجر بوده و به یاد داریم که در عملیاتی در سال ۶۶ تنها در ۲ عملیات بیش از ۶۰ نفر از رزمندگان کامیارانی و مشهدی به شهادت رسیدند.

امام جمعه اهل سنت کامیاران تصریح کرد: همه ما به رشادت‌های رزمندگان کامیارانی افتخار می‌کنیم و انتظار داریم مدیران و مسئولان اجرایی استان و شهرستان با خدمت صادقانه دین خود را نسبت به کامیارانی ها ادا کنند.

حسینی با انتقاد از بی‌توجهی مسئولان نسبت به نخبگان تحصیل کرده این شهرستان، خاطرنشان کرد: نیروی انسانی توانمند بزرگترین سرمایه هر جامعه‌ای است و باید زمینه نقش آفرینی جوانان انقلابی فراهم شود.

امام جمعه اهل سنت کامیاران تصریح کرد: متأسفانه عملکرد ضعیف مدیران موجب شده است که مردم تنها به مقام معظم رهبری و نمایندگان ایشان در استان‌ها پناه ببرند و مشکلاتشان را با این بزرگواران در میان بگذارند.

حجت‌الاسلام احمد زارعی امام جمعه کامیاران نیز در این مراسم اظهار کرد: تقدیم ۴۱۷ شهید نشان رشادت، مجاهدت و انقلابی گری مردم کامیاران است و امروز نیز مردمان این دیار گوش به فرمان مقام معظم رهبری آماده هرگونه مجاهدت هستند.

وی افزود: شهرستان کامیاران نمونه عینی وحدت و تقریب بین مذاهب اسلامی است و همدلی مثال زدنی در بین اهل تشیع و اهل سنت در این منطقه وجود دارد.

حجت الاسلام زارعی اظهار کرد: به دلیل وجود فضای تقریب مذاهب در کامیاران زمینه برای اجرای برنامه‌های فرهنگی در این منطقه فراهم است و هم افزایی خوبی در بین علمای منطقه وجود دارد.

اخبار مرتبط

وحدت حقیقت امت اسلامی برای پیروزی بر دشمنان است

سازمان تبلیغات در مسیر تقویت ارتباط مردم و روحانیت حرکت کند

بی‌توجهی به سرنوشت کشور پایمال کردن خون شهداست

0 نظر

ارسال نظر

capcha