تبلیغات اسلامی نیازمند روحیه بسیجی و تفکر جهادی است

تبلیغات اسلامی نیازمند روحیه بسیجی و تفکر جهادی است

به گزارش سراج24 به نقل از روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در سیستان‌وبلوچستان، آیت‌الله مصطفی محامی در دیدار رئیس سازمان تبلیغات اسلامی کشور با اشاره به تعبیر شبیخون فرهنگی برگرفته از بیانات مقام معظم رهبری، گفت: امروزه یکی از عرصه‌های مجاهدت، جبهه فرهنگی است که بسیار گسترده، مهم و متنوع است.

امام جمعه زاهدان افزود: در ایران اسلامی علیرغم اهمیت کارهای فرهنگی متأسفانه در عمل هیچ توجهی به آن نشده و نسبت به آن اهتمام جدی صورت نگرفته است.

آیت‌الله مصطفی محامی اظهار داشت: در عرصه‌های فرهنگی نیرو و امکانات کمی وجود دارد و متأسفانه در استان سیستان‌وبلوچستان اوضاع به مراتب سخت‌تر است و از مبلغان حمایت خاصی نمی‌شود.

عضو هیئت علمی جامعه المصطفی بیان داشت: متأسفانه از همین نیروهای کم و امکانات ناچیز نیز بهره‌وری مناسب صورت نمی‌پذیرد و مجموعه‌های تبلیغی و فرهنگی هماهنگ عمل نمی‌کنند که این آسیب زاست و زحمات سایر مجموعه‌ها را نیز هدر می‌دهد.

رئیس شورای فرهنگ عمومی استان بیان کرد: انجام کار عمیق و اثرگذار در عرصه‌های فرهنگی دشوار است و به همین دلیل افراد به سوی کارهای سطحی روی می‌آورند.

نماینده مقام معظم رهبری در امور اهل سنت استان تصریح کرد: در سیستان‌وبلوچستان برخی تنگ نظری‌های قومی قبیله‌ای، محلی، سیاسی و جناحی باعث شده کار کمتری صورت گیرد.

وی به بیان انتظارات از مجموعه تبلیغات اسلامی پرداخت و عنوان داشت: پس از گذشت ۴۰ سال از انقلاب باید بتوانیم حرکتی منسجم، عمیق و فرهنگی با نگاه واسع تمدنی داشته باشیم.

آیت‌الله محامی ادامه داد: به کار بردن اصطلاح تنگه احد برای استان ما پیام‌های زیادی به همراه دارد که لزوم جدیت و حساسیت بیشتر در انجام کارها از جمله آنهاست.

نماینده ولی فقیه خواستار پشتیبانی مادی و معنوی بیشتر سازمان تبلیغات اسلامی از استان سیستان‌وبلوچستان شد و گفت: اداره کل تبلیغات اسلامی استان با روحیه بسیجی و تفکر جهادی تلاش خود را به کار گیرد و به عنوان نهادی که دارای وظیفه ذاتی تبلیغات دینی است انسجام و هم افزایی بیشتری با سایر نهادها داشته باشد.

اخبار مرتبط

برگزاری «شب شعر میلاد کریم اهل‌بیت(ع)» در حرم مطهر رضوی

مبارزه با جریان جهالت و تکفیر از موضوعات جدی ماست/ اعزام ۴۰ هزار مبلغ به مناطق مختلف کشور با هدف جهاد تبیین +تصاویر

ضرورت استفاده از ظرفیت فضای مجازی برای ترویج سبک زندگی اسلامی

0 نظر

ارسال نظر

capcha