طرح شهید سلیمانی نمونه بارز از مشارکت‌ مردم در کنترل کرونا است

طرح شهید سلیمانی نمونه بارز از مشارکت‌ مردم در کنترل کرونا است

به گزارش سراج24، دکتر سیماسادات لاری، ناظر عالی وزیر بهداشت در اجرای طرح شهید سلیمانی در استان‌های شمالی کشور عصر امروز در برنامه پخش زنده شبکه خبر با تاکید بر اهمیت طرح سردار شهید حاج قاسم سلیمانی اظهار کرد: طرح مدیریت و کنترل اپیدمی کووید ۱۹ به شکل محله و خانواده محور "طرح سردار شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی" در شهرستان بابل در حال اجرا است و در حال حاضر کمیته‌های عملیاتی طرح مذکور در قالب تیم‌های مراقبت، حمایت و نظارت در مناطق مختلف شهرستان تشکیل و در چارچوب وظایف تعریف شده مشغول به‌فعالیت هستند.

وی افزود:  ۷۳۵ تیم حمایتی، نظارتی و مراقبتی در قالب نیروهای مقاومت بسیج و سازمان هلال احمر در کنار دانشگاه علوم پزشکی بابل در حال ارائه خدمت هستند.

سادات لاری با اشاره به زمان شروع اجرای طرح در شهرستان بابل، یادآور شد: از حدود ۱۲ هزار و ۵۰۰ نفر غربالگری صورت پذیرفته وانجام تست تشخیص سریع از افراد دارای علائم بیماری آغاز شده است.

سخنگوی وزارت بهداشت ادامه داد: از زمان آغاز اجرای طرح حدود ۳ هزار و ۱۰۰ مورد بازدید نظارتی بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی در سطح شهرستان از اماکن توسط تیم سلامت مرکز بهداشت، نیروهای داوطلب بسیج و اعضای هلال احمر صورت پذیرفته است.

این مسؤول کمک‌های مالی جهت خرید بسته‌های حمایتی و توزیع ماسک به گروه‌های آسیب‌پذیر را از جمله اقدامات خیران شهرستان در راستای اجرایی شدن طرح عنوان کرد.

وی همچنین خاطر نشان کرد: هم‌اکنون تعداد ۱۲ شهرستان کشور در وضعیت قرمز، ۲۸۸ شهرستان در وضعیت نارنجی و ۱۴۸ شهرستان در وضعیت زرد بیماری قرار دارند و امیدواریم با همکاری خوب مردم کشورمان در نقاط کشور در اجرای طرح شهید سلیمانی که نمونه بارزی از جلب مشارکت‌های مردمی، هماهنگی های بین‌بخشی و استفاده بهینه از توان شبکه های بهداشتی و درمانی است که گامی موثر در جهت کنترل اپیدمی بیماری برداشته شود.

 لاری از تمامی هموطنان و ساکنان مناطق شمالی خواست در شب یلدا از رفتن به مهمانی و دورهمی‌های خانوادگی بپرهیزند و دستورالعمل‌های بهداشتی را برای حفظ سلامتی خود و دیگران رعایت کنند.

سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اظهار کرد: نمودار موارد ابتلا و بستری روزانه در شهرستان بابل پس از یک افزایش نسبی در هفته‌های گذشته، در حال حاضر به یک ثبات نسبی رسیده ولی هنوز وارد مرحله نزولی نشده است.

اخبار مرتبط

اجرای طرح بازی آموزشی در ۱۵ شهر کشور

دخترم عاقبت بخیر شد

تعطیلی مراکز فرهنگی و هنری ناشی از کرونا دغدغه متولیان است

0 نظر

ارسال نظر

capcha