کتاب «خورشید در نقاب» در دو جلد منتشر شد

کتاب «خورشید در نقاب» در دو جلد منتشر شد

به گزارش سراج24، حجت‌الاسلام محسن فاطمیان پیش از ظهر یکشنبه در حاشیه مراسم رونمایی از کتاب «خورشید در نقاب» در گفتگو با خبرنگاران با بیان اینکه حضرت موسی مبرقع (ع) فرزند بلافصل امام جواد (ع) و برادر تنی امام هادی (ع)، یکی از مشهورترین امامزادگان مدفون در ایران و شهر قم به شمار می‌روند، گفت: ایشان عالمی برجسته و یکی از راویان حدیث که بیش از ۴۰ سال از عمر شریفشان را در قم گذراندند و منشأ خیرات و برکات فراوان شدند و طی اعصار و قرون گذشته، مرقد مطهرشان هم ملجأ و پناهگاه شیعیان بوده است.

گردآورنده کتاب «خورشید در نقاب» در ادامه با اشاره به اینکه به ضرورت معرفی امامزادگان به عموم اقشار جامعه، کتابی پیرامون شخصیت و کرامات این امامزاده واجب‌التعظیم به همت مرکز افق حرم امامزاده موسی مبرقع (ع) تدوین و منتشر شده است، افزود: کتاب «خورشید در نقاب» در دو جلد به زیور طبع آراسته و به چاپ رسیده است.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه حضرت موسی مبرقع (ع) به دلیل چهره نورانی و درخشانی که داشتند و نیز تاکید ایشان بر عدم شناخته شدن بیشتر در جامعه بود: ادامه داد: ایشان همواره برقعی بر روی صورتشان می‌انداختند که لقبشان هم برگرفته از همین مسئله است و بر این اساس نام کتاب حاضر خورشید در نقاب انتخاب شده است.

محسن فاطمیان افزود: جلد نخست این کتاب شامل ۴۰ کرامت ثبت شده از حضرت است که در ۵۰ صفحه گردآوری شده و جلد دوم نیز در ۱۲۰ صفحه شامل زندگینامه مختصر حضرت موسی مبرقع (ع) و اشعاری است که شاعران مختلف به خصوص غلامرضا محمودنژاد متخلص به ناطق در مدح ایشان سروده‌اند.

وی با بیان اینکه در انتهای کتاب اشعار دیگری از این شاعر در ارتباط با فضائل و کرامات دیگر امامزادگان شاخص قم همچون امامزادگان سید علی (ع)، محمد شریف (ع)، سید سلطان (ع)، عبدالعظیم (ع) و علی بن محمد (ع) چاپ شده است، گفت: هر دو جلد از کتاب نقاب در خورشید در چاپ نخست و در هزار نسخه منتشر شده‌اند و جلد دوم کتاب به زودی به چاپ دوم می‌رسد.

فاطمیان در پایان افزود: انتشارات آفرینش ناشر جلد نخست و سپهر حکمت ناشر جلد دوم این کتاب هستند که همزمان با سالروز وفات حضرت موسی مبرقع (ع) رونمایی شدند.

اخبار مرتبط

دو یزید خوش‌عاقبت و بدعاقبت عاشورا که بودند؟

روایت شهادت امام حسین(ع) و شهیدان کربلا براساس منابع کهن

معرفی کتاب | عاشورا

0 نظر

ارسال نظر

capcha