رتبه ایران در کارآفرینی استارتاپی بالاتر از روسیه

رتبه ایران در کارآفرینی استارتاپی بالاتر از روسیه

به گزارش سراج24، محمد رفیعی روز شنبه ۲۲ آذر در جلسه جمع بندی سفر معاون علمی و فناوری رئیس جمهور اظهار کرد: یکی از مطالبه های اصلی پارک علم و فناوری، در خصوص مراکز نوآوری و تقویت این مراکز بوده که امروز قسمت نخست آن در دانشگاه اراک و صنعتی رقم خورده که جای تقدیر دارد چراکه کمک خوبی به تقویت اکوسیستم فناوری در استان کرده و سبب شده بتوانیم به تقویت ورود واحدها در پارک ببالیم.

رئیس پارک علم و فناوری استان مرکزی گفت: هدف اصلی پارک علم و فناوری مدیریت جریان دانش و انتقال دانش و فناوری بین دانشگاه ها، کارخانه‌ها، مراکز R&D و پژوهشی و به طور کلی جامعه است که این مهم در اراک در حال رقم خوردن است و اکوسیستم با آزمون و خطای حداقلی در حال ظهور و بروز است، البته این مهم همچنان نیازمند حمایت است تا از حالت گلخانه‌ای خارج شده و شکل عینی‌تری به خود بگیرد.

رفیعی ادامه داد: پارک علم و فناوری یک ابزار اصلی در این حوزه است، گفت: متاسفانه پارک علم و فناوری در استان مرکزی همچنان با مباحث مربوط به زیرساخت‌ها درگیر است و شاید بهتر بود سال ۸۵ مکان مناسب‌تری برای پارک در نظر گرفته می‌شد.

وی اضافه کرد: دو سال قبل در زمان افتتاح سایت جدید پارک، به این فکر بودیم که آیا واحدهای فناور به این نقطه می‌آیند یا خیر که خوشبختانه در حال حاضر با کمبود فضا مواجه هستیم.

رئیس پارک علم و فناوری استان مرکزی ادامه داد: فضای ۲۰ هکتاری ساخته شده شرکت صنایع با تمام زیرساخت‌ها از جمله آب و سوله های ۴۸ هزار متری برای توسعه فضای پارک علم و فناوری استان مکان بسیار خوبی است که اگر بتوانیم حداقل ۳۰ درصد اولیه بهای آن را پرداخت کنیم مابقی ۸۵ میلیارد که بانک ملی به عنوان واگذاری مطرح می‌کند از درآمدهای اختصاصی پارک پرداخت خواهد شد، هرچه زیرساخت های فناوری در استان تقویت شود قطعا موجب تعالی جدی تر فناوری خواهد بود.

اخبار مرتبط

اولین استارت آپ فرصت های تربیتی در ایام کرونا برگزار میگردد.

آغاز اکران فیلم «محمد رسول الله» در روسیه و عراق از ۲۰ آبان

دختران روسی با پوشش چادر +عکس

0 نظر

ارسال نظر

capcha