بهترین راه تحول در جامعه تغییر در نظام پژوهش است

بهترین راه تحول در جامعه تغییر در نظام پژوهش است

به گزارش سراج24، آیت‌الله رضا رمضانی، پیش از ظهر شنبه در مراسم افتتاحیه نمایشگاه هفته پژوهش این مجمع، با اشاره به شهادت شهید فخری‌زاده گفت: نظام اسلامی پاک‌ترین انسان‌ها و در رأس آنها شهید سلیمانی و فخری‌زاده را برای دفاع از مرزهای جغرافیایی، علمی، ملی و بین‌المللی فدا کرده است.

وی افزود: ایران همیشه بر حرمت و ممنوعیت سلاح‌های هسته‌ای به لحاظ فقهی تاکید داشته و مقام معظم رهبری با صراحت بر این مسئله تاکید فرموده و فتوا دادند، اما برخی کشورها تعداد زیادی بمب اتم دارند و کسی مانع آنها نمی‌شود.

دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت (ع) با تاکید بر ضرورت گروه محوری شدن پژوهش افزود: پژوهش محور حرکت‌های بالنده و تحول‌آفرین است و اگر قرار است تحول در جامعه بشری صورت بگیرد، راهش پژوهش است.

وی افزود: پژوهش مقدمه هر نوع آموزش در جامعه است بنابراین در هر بخش مهارت‌اندوزی، نیازمند پژوهش درخور هستیم.

آیت الله رمضانی حوزه را متکفل و متصدی تبیین اسلام و پاسخگویی به شبهات دانست و گفت: مجمع جهانی اهل بیت به پژوهش بهای زیادی می‌دهد و کتب خود را به بیش از ۵۸ زبان منتشر کرده است تا عهده دار تبیین مکتب اهل‌بیت (ع) در عرصه بین‌الملل باشد.

وی سایت ویکی شیعه با ۲۴ هزار مقاله چند زبانه و حرکت به سمت به سمت دانشنامه مجازی شیعه و بین‌المللی شدن را از فعالیت‌های مجازی مؤسسه دانست و ترویج فرهنگ و ادبیات اهل بیت (ع) که بر محور عقلانیت، معنویت و عدالت است را ضروری برشمرد.

عضو مجلس خبرگان رهبری افزود: باید از تلاش‌های فاخر نهادهای دیگر مانند المصطفی و … استفاده کرده و تحقیقات دینی صورت گرفته را با زبان و ادبیات بین‌المللی عرضه کنیم و هرگز به وضع موجود قانع نباشیم تا تحول را رقم بزنیم.

در ادامه جلسه حجت‌الاسلام آل‌ایوب با اشاره به نمایشگاه هفته پژوهش گفت: نمایشگاه در ۵ بخش شامل آثار مجمع جهانی و عملکرد پژوهشی ۳۰ ساله آن، وضعیت‌شناسی شیعیان در نقاط مختلف جهان و عرضه آثار و فعالیت‌های مجمع در خارج کشور تشکیل شده است.

وی با اشاره به ویکی شیعه که شامل ۲۴ هزار مقاله به ده زبان بین‌المللی از جمله ترکی استانبولی، فرانسوی، انگلیسی، آلمانی، عربی و … است گفت: کتابی‌هایی در زمینه نظریه عدالت صحابه، مصحف امام علی (ع)، سجده بر تربت امام حسین، ازدواج موقت، نماز مسافر، واقعه غدیر و آثار مرحوم جعفر الهادی از بخش‌های دیگر این نمایشگاه است.

اخبار مرتبط

آثاری همچون تئاتر مخاطب تقلید از فرهنگ منحط غرب است/ مهم ترین شاخصه دوره پست مدرنیسم اباحه گری است

آشنایی جامعه انسانی با توحید، بزرگترین خدمت پیامبر (ص) به بشریت

قرآن همه انسان‌ها را به کرامت واقعی دعوت می‌کند

0 نظر

ارسال نظر

capcha