رادیویی که صدای مقاومت سردار حاج قاسم سلیمانی می‌شود

رادیویی که صدای مقاومت سردار حاج قاسم سلیمانی می‌شود

به گزارش سراج24 به نقل از روابط عمومی رسانه ملی، علی بخشی زاده معاون صدای رسانه ملی با اشاره به راه اندازی «رادیو مقاومت» از اول دی ماه ۹۹ گفت: وظیفه رسانه ملی پاسخگویی به نیازها، علایق مخاطبان و آگاهی بخشی به تمامی اقشار جامعه به ویژه نسل جوان است و تمامی همکاران من در رادیو قطعا در همه بخش ها با رویکرد زنده نگه داشتن نام و یاد سردار والامقام اسلام، سردار حاج قاسم سلیمانی و در جهت تولید محتوایی فاخر در راستای شناساندن حاج قاسم و مکتب ایشان گام های استواری را برداشته و برخواهند داشت.

وی ادامه داد: برنامه‌ هایی بر اساس رسالت هر شبکه و طیف مخاطبان آن به منظور تبیین و یادآوری جایگاه این مرد بزرگ برنامه ریزی شده است که در این زمینه می توان به تولید بخش های نمایشی، آماده سازی بخش های کوتاه از صحبت های سردار و سخنان بزرگان از جمله مقام معظم رهبری درباره سردار سلیمانی، برنامه‌هایی با محوریت نظر مردم نسبت به این سردار دل ها و صاحب نظران داخلی و خارجی و محور مقاومت با فرماندهی اشاره کرد. همچنین جشنواره ای با عنوان «نشان سردار سلیمانی» و راه اندازی «رادیو مقاومت» هم در همین زمینه خواهند بود.

معاون صدا درباره هدف «رادیو مقاومت» عنوان کرد: سردار حاج قاسم سلیمانی نماد هنر ایستادگی در مقابل متجاوزان، مستکبران و تروریست های جهان است که به همراه همرزمانش در راه عشق به وطن و حمایت از نعمت ولایت به مقام والای شهادت نائل شدند. مکتبی که حاج قاسم ها در آن پرورش یافته اند مکتب آزادگی و آزاد اندیشی است. مکتبی که انسان را به سمت مقام والای انسانیت سوق می دهد. جایی که هیچ ظلمی نباید پابرجا باشد و در برابر هر ظالمی در هر زمان باید ایستاد و تنها آزاد مردان و آزاد زنانی که هدفشان ساختن دنیایی بهتر برای زندگی، دنیایی بدون ظلم و استکبار است و دنیایی که همه انسان‌ها بتوانند در کمال عدالت و آرامش و صلح در کنار هم زندگی کنند در این مسیرمقدس مقاومت می‌کنند و از حیات دنیوی خود می‌گذرند

وی افزود: این راه، راهی بس دشوار است و نیازمند آموزه‌های آسمانی؛ آموزه‌هایی که در دین مبین اسلام به دفعات و به روشنی به آن اشاره شده است و امروز صدای جمهوری اسلامی ایران بدنه، عقبه و تجربه‌ای دارد که قابل ارائه در سایر کشورها است و «رادیو مقاومت» به پاس قدردانی و یادآوری از تلاش بزرگ مرد ایثار و شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی و همرزمانش و با رویکرد آگاهی بخشی سعی خواهد کرد از آموزه‌های مکتبی که حاج قاسم در آن پرورش یافته سخن بگوید.

وی اضافه کرد: به طور کلی معرفی و تبیین گفتمان انقلاب اسلامی و ترویج فرهنگ اصیل ایثار و شهادت برگرفته از مکتب اهل بیت (ع) و همچنین اندیشه‌ها و سیره امام راحل (ره) و مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) در این موارد از مهمترین اولویت‌های «رادیو مقاومت» خواهد بود.

بخشی زاده در ادامه درباره دستاوردهای حاج قاسم سلیمانی بیان کرد: مکتب حاج قاسم سلیمانی در جبهه جهانی اسلام و مقاومت برگرفته از مکتب انسان ساز عاشورا است و تا مکتب عاشورا پابرجاست، جهان حاج قاسم های بسیاری را به خود خواهد دید همچنان که قبل از سردار دلها نیز دلیر مردان بسیاری را به خود دیده است. حاج قاسم پرورش یافته مکتب سیدالشهدا ابا عبدالله الحسین(ع) است و چه دستاوردی بالاتر از آن که این مکتب چون او را تربیت کرده است، چون اویی که دنیای مستکبران عالم را به لرزه می انداخت و خواب راحت را از ظالمان عالم ربوده بود.

وی یادآور شد: دستاورد مکتب حاج قاسم برای جوانان، آزاد اندیشی و ظلم ستیزی در برابر یزیدیان زمان خواهد بود. جوانانی که راه حاج قاسم را ادامه دهند حتما به مانند او دنیای تروریست ها و ستمگران را ناامن خواهند کرد و مایه دلگرمی مستضعفان و مظلومان جهان خواهند بود و چه موهبتی بالاتر از اینکه انسان به جایگاهی دست یابد که رهروی راستین رهبر این مکتب یعنی آقا امام حسین (ع) سرور جوانان اهل بهشت باشد و از نعمت حیات در راستای تعالیم الهی همچون خاص اولیای خداوند بهره گیرد.

وی در پایان گفت: «رادیو مقاومت» در بازه زمانی دی ماه با پوشش ۲۴ ساعته با ۲ مناسبت مهم ۹ دی، روز بصیرت و میثاق امت با ولایت و ۱۳ دی سالروز شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی به عنوان پرچمدار جبهه مقاومت، ایثار و شهادت با هدف معرفی قهرمانان و الگوهای عرصه جهاد و مقاومت، فعالیت خواهد داشت. تبیین محور مقاومت در جبهه جهانی اسلام و مکتب شهید سلیمانی در موقعیت ژئوپلیتیک جهان اسلام از سوریه، فلسطین و لبنان تا یمن، عراق، افغانستان، پاکستان و سایر نقاط دنیای اسلام و حتی ملت‌های آزادیخواه جهان، از جمله مهمترین ماموریت این شبکه رادیویی در مدت فعالیت آن است. در این رادیو تبیین مفهوم بصیرت، دشمن و دشمن شناسی، معرفی مشی مجاهدانه حاج قاسم سلیمانی، مفهوم مقاومت، ابعاد، زمینه‌ها، پیامد، چشم‌انداز مقاومت و ارائه مدل مفهومی آن در اندیشه امامین انقلاب به‌عنوان مؤلفه‌ای تعیین‌کننده در پیشرفت جامعه اسلامی و شناحت حوزه جغرافیایی مقاومت مورد بحث و بررسی قرار خواهد گرفت.

اخبار مرتبط

وزارت ارشاد، جشنواره‌ای با محوریت حاج قاسم سلیمانی برگزار می‌کند

مراسم دعای کمیل این هفته با نوای حاج صادق آهنگران برگزار می شود

رادیو «مقاومت» زمینه‌ساز بیان دغدغه‌ها شد

0 نظر

ارسال نظر

capcha