فروش یک میلیون و ۲۸۰ هزار نسخه‌ای کتاب زندگی شهید ابراهیم هادی

 فروش یک میلیون و ۲۸۰ هزار نسخه‌ای کتاب زندگی شهید ابراهیم هادی

به گزارش سراج24، محسن عمادی مسئول گروه فرهنگی شهید ابراهیم هادی درباره کتاب «سلام بر ابراهیم» گفت: وقتی کتاب، آماده چاپ شد به سراغ ۱۴ ناشر رفتم و گفتم هزینه چاپش را هم می‌دهیم شما فقط چاپ کنید! گفتند نه، کسی اینگونه کتاب‌ها را نمی‌خواند و ما چاپ نمی‌کنیم! حتی یک ناشر دولتی دوساعت ما را پشت در اتاقش معطل کرد و بعد از دو ساعت گفت وقت اداری تمام شده و می‌خواهیم برویم.

خلاصه در حین رفتنش در راهرو موضوع کتاب را برایش توضیح دادم که در نهایت گفت کتاب را می‌گذاریم در نوبت و ۱۴ ماه بعد چاپ می‌کنیم! نهایتا رفتم خدمت حاج آقای علیان- خدا رحمتش کند- مدیر انتشارات پیام آزادی که ابراهیم هادی را در زمان حیاتش در دوکوهه دیده بود. وقتی عکسش را دید شناخت و گفت این شهید باستانی کار بود و ورزش می‌کرد. خلاصه مرحوم علیان گفت مجوز صدور چاپ کتاب یک‌ماه طول می‌کشد. من یادم هست اول اردیبهشت ۸۸ بود و قرار بود ما ۱۰ روز بعد دو هزار نسخه از این کتاب را در یادواره شهدای اطلاعات همزمان با سالروز شهادت حضرت زهرا رونمایی کنیم.

من به آقای علیان گفتم ما می‌خواهیم ۱۰ روز دیگر این کتاب را رونمایی کنیم که ایشان خندید و گفت حداقل صدور مجوز کتاب، سه هفته طول می‌کشد. من ناچارا به یکی از رفقای ابراهیم هادی که با وزیر وقت ارشاد هم آشنا بود زنگ زدم و ماجرا را گفتم. او هم به وزیر گفته بود و وزیر هم متن کتاب را خوانده بود و خوشبختانه بلافاصله مجوز چاپ را صادر کرده بود و نهایتا یک روز قبل از یادواره شهدا کتاب با تیراژی که می‌خواستیم به دستمان رسید! حتی خود ناشر هم باور نمی‌کرد که ظرف ۹ روز یک کتاب ۲۵۶ صفحه‌ای با تیراژ پنج هزار نسخه مجوز چاپ بگیرد و به این سرعت منتشر شود. چون نه کاغذ خریده بودیم نه مجوز داشتیم ولی طی همین مدت کم همه چیز به‌طورعجیبی هماهنگ شد.

گفتنی است، متن کامل مصاحبه کیهان با عمادی درباره کتاب‌های «سلام بر ابراهیم» و «سه دقیقه در قیامت» فردا در صفحه فرهنگ مقاومت منتشر شده است.

اخبار مرتبط

خواهرانه‌ای از عشق و ایثار "کتاب" شد/ ادبیات پایداری بدون زینب‌های زمان یک پایش می‌لنگد

کتابخانه اربعین

آیین تجلیل از پیشکسوتان دفاع مقدس با حضور رییس جمهوری برگزار می‌شود

0 نظر

ارسال نظر

capcha