۳۰ طلبه همدل و همراه بیماران کرونایی

 ۳۰ طلبه همدل و همراه بیماران کرونایی

به گزارش سراج24، اوایل اسفندماه سال ۹۸ بود که کرونا ناخوانده وارد یزد شد و به سرعت تخت‌های بیمارستانی را با قربانیان خود پر کرد.

شاید کرونایی‌ها در طول چند دهه اخیر، اولین گروه از بیمارانی بودند که به واسطه نوع بیماری همراه و ملاقات کننده نداشتند و این امر حال روحی مبتلایان به این بیماری ناشناخته را بد و بدتر می‌کرد.

هنوز چند روزی از بستری اولین گروه از بیماران نگذشته بود، که گروه‌های جهادی یکی یکی پای کار آمدند و هر کدام مسئولیتی را بر عهده گرفتند.

۳۰ طلبه جوان پای ثابت عیادت از بیماران کرونایی

کار عیادت و پذیرایی و خدمت به بیماران غریب کرونایی را گروه جهادی، فرهنگی، تبلیغی شهید صدوقی در بیمارستان شهید صدوقی بر عهده گرفت.

این گروه متشکل از ۳۰ طلبه جوان است که از اسفندماه ۹۸ به عیادت و پذیرایی و روحیه‌بخشی به بیماران کرونایی پرداختند.

ضعف جسمانی بیماران کرونایی و نیاز آنها به آبمیوه و دمنوش و مایعات گرم و مقوی سبب شد تا این گروه به فکر تأمین آب میوه طبیعی برای این بیماران بیفتد و اولین گروهی که در استان یزد اقدام به آبگیری میوه برای بیماران کرد، این گروه از طلاب جهادی بودند.

آب هویج، آب سیب، آب پرتقال، آبلیمو عسل و عرقیجاتی از قبیل گلاب، بیدمشک و نسترن و دمنوش‌های آویشن و … بخشی از آبمیوه‌های متنوعی بود که هر روز عصر با هماهنگی متخصصان در اختیار بیماران کرونایی قرار می‌گرفت و این روند تا امروز بلاوقفه ادامه دارد.

مسئول گروه جهادی و فرهنگی شهید صدوقی در این زمینه به خبرنگار مهر اظهار داشت: بیش از ۳۰ طلبه در این کار جهادی حضور دارند که اغلب آنها به علت حضور در بیمارستان دچار بیماری کرونا شدند که البته بهبودی حاصل شده است.

تلاش برای کاهش استرس بیماران کرونایی در لباس روحانیت

سعیدرضا متوسل عنوان کرد: هدف اصلی حضور طلاب، آن هم با لباس روحانیت در بیمارستان، روحیه‌دهی و کم کردن استرس و نگرانی از بیماران است و پذیرایی بهانه‌ای است که این طلاب در کنار تک تک بیماران حضور پیدا کنند.

وی عنوان کرد: طلاب این گروه جهادی، علاوه بر عیادت و تهیه و توزیع آبمیوه، به مناسبت‌های مختلف مذهبی به مولودی‌خوانی و ذکر و توسل پرداخته‌اند که این مسئله تأثیر بسیار زیادی بر روحیه کادر درمان و بیماران دارد.

متوسل از همه خیرانی که در این مدت هم قدم و همراه این گروه جهادی به عنوان پشتیبان این گروه بودند، تقدیر و تشکر کرد و گفت: اگر حضور خیران نبود، ادامه این کار میسر نمی‌شد.

مسئول گروه جهانی و فرهنگی شهید صدوقی عنوان کرد: کرونا روزهای تلخی را برای ما به وجود آورد ولیکن از این تهدید فرصت‌های زیبایی خلق شد و همدلی و ایثار کادر درمان و خیران مثال زدنی بود.

وی افزود: حضور نیروهای جهادی و طلاب در کنار بیماران در بیمارستان‌های برای این بود که مبتلایان به کرونا و کادر درمان، تخلی و سختی این بلا را بهتر تحمل کنند و امیدواریم به مدد الهی و دعای خوبان و پاکان، شاهد برطرف شدن این بلای عالم‌گیر باشیم.

پیوستن گروهی از خادمیاران رضوی به طلاب جهادگر بیمارستان شهید صدوقی

اما از چندی پیش، گروهی از خادمیاران رضوی در پی درخواست بیمارستان‌ها و کادر درمانی شهرستان و استان یزد مبنی بر نیاز بیماران کرونایی به آبمیوه نیز به این گروه جهادی پیوسته‌اند.

خادمیاران رضوی از حدود دو ماه پیش دوشادوش گروه جهادی در بیمارستان شهید صدوقی مشغول کار هستند و این دو گروه در کنار یکیدگر روزانه به طور متوسط ۵۰۰ کیلو میوه را آبگیری کرده و بین بیماران کرونایی و کادر درمان توزیع می‌کنند.

اما این گروه، بیماران بستری در منازل را هم فراموش نکرده‌اند و این آبمیوه‌ها در منازل بیماران کرونایی نیز توزیع شده و البته بیماران بیمارستانی سایر بخش‌ها نیز مشمول خدمات این گروه جهادی شده‌اند.

خادمیاران رضوی که یک گروه ۱۵۰ نفره هستند، هم در زمینه جذب خیران و هم تهیه و توزیع آبمیوه در بیمارستان‌ها و منازل به خوبی پای کار آمدند و این همدلی و مواسات تا بهبودی آخرین بیمار کرونایی ادامه خواهد داشت.

اخبار مرتبط

شهیدی که هیچ وقت از یاد مردم مرند نخواهد رفت

آرامش بخشی و روحیه دادن به بیماران کرونایی توسط طلاب جهادی

روایتی از طلبه‌ گمنام جهادی که آسمانی شد

0 نظر

ارسال نظر

capcha