سوگواره ای، درآستانه تبدیل شدن به بزرگترین اتفاق فاطمی در عرصه هنر

سوگواره ای، درآستانه تبدیل شدن به بزرگترین اتفاق فاطمی در عرصه هنر

به گزارش سراج24، حجت‌الاسلام و المسلمین حسن شعبانی صبح امروز در گفتگو با خبرنگاران گفت: با توجه به برگزاری موفق سه دوره این سوگواره توسط گروه متعهد، پویا و جوان آئینه، قطعاً این نهال فاطمی در سال‌های آتی پربارتر و شکوفاتر خواهد شد و تبریز به عنوان پایتخت تشیع ایران، بنیان‌گذار بزرگترین همایش فاطمی در عرصه هنر خواهد بود.

وی ضمن تقدیر از تولیدات اخیر این گروه در فضای مجازی گفت: امروزه فضای مجازی با غفلت مسئولان و دولت‌مردان تبدیل به پایگاهی بسیار حساس و مهم برای جولان ضدفرهنگی دشمن در جنگ نرم شده است.

وی تاکید کرد: می‌بایست با موقعیت‌شناسی دقیق و تولید محتوای مطلوب و همسو با آرمان‌های اسلام و انقلاب به مقابله با این حربه دشمن برخاست. متأسفانه علی‌رغم وجود شبکه انسانی متخصص و متعهد، عدم به کارگیری زبان هنر در انتقال مفاهیم دینی و انقلابی، نقطه ضعف همایش‌ها و مراسم‌ها است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان در آستانه برگزاری چهارمین دوره سوگواره شعر و مرثیه‌ی فاطمی تبریز اظهار امیدواری کرد: با توجه به برگزاری موفق سه دوره این سوگواره توسط گروه متعهد، پویا و جوان آئینه، قطعاً این نهال فاطمی در سال‌های آتی پربارتر و شکوفاتر خواهد شد و تبریز به عنوان پایتخت تشیع ایران، بنیان‌گذار بزرگترین همایش فاطمی در عرصه هنر خواهد بود.

حجت الاسلام و المسلمین شعبانی در ادامه با تاکید بر به کارگیری بیان هنری در انتقال مفاهیم دینی و خاصه زبان شعر افزود: رسایی و پویایی سیره اهل بیت علیهم السلام باید در تک تک آثار هنری به جامعه امروزی منتقل شوند، و در این عرصه شعر به عنوان مهمترین و شکوفاترین هنر اسلامی، بهترین وسیله برای بیان این مفاهیم ارزشمند است.

وی در پایان ضمن اشاره به فرمایشات و منویات رهبر معظم انقلاب در موضوع هنر و شعر و اهمیت تولیدات فضای مجازی در عرصه هنر دینی خاطر نشان کرد: گروه فرهنگی مذهبی آئینه طی سال‌های اخیر چه در فضای حقیقی و چه در فضای مجازی با دقت و ریزبینی هنرمندانه چه از لحاظ فضاسازی‌های فیزیکی و چه از حیث مضمون‌پردازی و محتوای باکیفیت به جایگاه ویژه‌ای دست یافته است که ان شاء الله با توجهات و عنایات خاصه اهل بیت علیهم السلام، به همین منوال و قدرت ادامه خواهد یافت.

اخبار مرتبط

افتتاح نمایشگاه «سیزدهمین سوگواره هنر عاشورایی»

فراخوان اولین سوگواره ملت امام حسین(ع) منتشر شد

دبیران سوگواره بین المللی ملت امام حسین (ع)، منصوب شدند

0 نظر

ارسال نظر

capcha