کتاب «نسیم ولایت» وارد بازار کتاب شد

کتاب «نسیم ولایت» وارد بازار کتاب شد

به گزارش سراج24، کتاب «نسیم ولایت» با کوشش حجت‌الاسلام رحیمی امام جمعه ابهر چاپ و منتشر شد.

تهیه کننده در مقدمه این کتاب با اشاره به واقعه غدیرخم و اعلان جانشینی و ولایت امیرالمومنین علی بن ابی طالب (ع) از سوی پیامبر اسلام(ص) به دستور خداوند متعال، این واقعه را از جمله مهمترین حوادث تاریخ اسلام دانسته که پس از آن اوج عظمت و شکوه دین مقدس اسلام و همین طور اهل بیت پیامبر علیهم السلام آشکار و نمایان شده است به طوریکه خداوند با نزول آیه اکمال، دین و نعمت‌های خود را بر انسان با وقوع حادثه غدیر و اعلان ولایت علی (ع) و خاندانش کامل یافته اعلام فرموده است.

این واقعه بزرگ و مبارک تاریخ اسلام دارای ابعاد فراوانی است و نظر به اهمیت آن ممکن است سوالات فراوانی برای مسلمانان و کسانی که با این برهه از تاریخ اسلام مواجه می‌شوند، در زمینه‌های مختلف پیش آورد که با تالیف این درس نامه، زمینه تدریس آن  و همچنین پاسخگویی به شبهات احتمالی در کارگاه‌ها و دوره‌های آموزشی فراهم می‌آید.

نویسنده، کارگاه‌های آموزش غدیر پژوهی را در چهار سطح مختلف آموزشی در نظر گرفته و در هر فصل از کتاب، به تشریح سرفصل‌های مربوط به سطوح چهارگانه آموزشی مد نظر پرداخته است.

نویسنده کتاب، فصل اول را به تشریح مبانی تدریس اختصاص داده است.

مؤلف فصل دوم را به بحث و بررسی در باب توصیف و تشریح واقعه غدیر پرداخته و با توجه به اختصاص این فصل به سرفصل‌های سطح یک غدیرپژوهی، مطالب لازم برای تقویت بینش ولایی و غدیری جامعه هدف که همه آحاد جامعه، کارکنان ادارات و نهادهای اجرایی می‌باشند را مورد بررسی قرار داده است.

 در فصل سوم که تشریح سرفصل‌های آموزشی سطح ۲ کارگاه‌های غدیرپژوهی (سطح شناخت)  مدنظر بوده، نگارنده می‌کوشد تا طی آن به اسناد حدیث غدیر و توصیف بنیان‌های تقویت کننده مبانی عقیدتی مکتب اهل بیت علیهم السلام بپردازد، جامعه هدف در سطح ۲ آموزش غدیر شناسی، طلاب و دانشجویان می‌باشند.

نویسنده فصل چهارم کتاب را به تشریح سرفصل‌های آموزشی سطح ۳ از کارگاه‌های غدیرشناسی(سطح تخصص) پرداخته است، جامعه هدف در این سطح اساتید دانشگاه و طلاب خارج فقه حوزه‌های علمیه می‌باشد.

فصل پنج کتاب به بحث و بررسی مبانی آموزشی سطح ۴ کارگاه‌های آموزش غدیر شناس (سزح تربیت مربّی ) اختصاص یافته است.جامعه هدف در این سطح آموزشی، دانشجویان و طلاب ممتاز دانشگاه‌ها و حوزه‌های علمیه کشور و معلمین پرورشی سازمان آموزش و پرورش می‌باشد.

گفتنی است، حجت‌الاسلام جعفر رحیمی از اساتید و پژوهشگران حوزه علمیه حضرت امیرالمومنین علیه السلام شهرستان ابهر است که تاکنون بیش از چندین عنوان کتاب در موضوعات و مطالعات دینی  تالیف کرده که تعدادی از آنها به زیور نشر نیز آراسته شده است.

اخبار مرتبط

کتاب تعاملی «مصطفی و امید» منتشر شد

کتابی از پدر به روایت دخترش رونمایی شد/ شهید مدافع حرمی که مدیر بانک بود

منجی در شعر فارسی‌زبانان

0 نظر

ارسال نظر

capcha