سیدرضا نریمانی:

مداحان اهل‌بیت (ع) به‌صورت خودجوش به مناطق آسیب‌دیده خوزستان اعزام شدند

مداحان اهل‌بیت (ع) به‌صورت خودجوش به مناطق آسیب‌دیده خوزستان اعزام شدند

به گزارش سراج24، خوزستان و برخی استان‌های جنوبی کشور در یکی، دو سال اخیر بارها با مشکلاتی که گویا تمامی ندارند سر زبان‌ها افتاده‌اند. یک روز به‌دلیل خشکسالی غبار و خاک، راه نفس مردم را می‌گیرد و روز دیگر آب است که همراه فاضلاب شده و وارد خانه‌ها و مزارع می‌شود تا لحظه لحظه زندگی برای مردم سخت شود. هنوز اتفاقات تلخ مربوط به سیلاب نوروز ‌98 از خاطرها نرفته که یکبار دیگر بارندگی چند ده میلیمتری در چند ساعت، شهرهای مختلف خوزستان را اسیر خود کرده است.

به‌دنبال بارندگی‌های اخیر مشکلات به حدی زیاد شد که برخی از مداحان اهل‌بیت (ع) به‌صورت خودجوش به مناطق آسیب‌دیده خوزستان اعزام شدند.

سید رضا نریمانی مداح اهل‌بیت (ع) شب گذشته در برنامه تلویزیونی هشت بهشت شبکه اصفهان حضور پیدا کرد و درباره سفر اخیرش به مناطق آسیب‌دیده جنوب کشور توضیحاتی را ارائه داد.

وی درباره ماجرای آبگرفتگی برخی مناطق جنوبی کشور گفت: در جریان بارندگی‌های شدید و  البته نبود زیرساخت مناسب برای مهار این مسأله، سبب شده است که شرایط بحرانی برای هم‌وطنان‌مان  ایجاد شود. برخی رسانه‌ها به اشتباه از عنوان سیل و سیلاب نام برده‌اند که این عناوین برای مسأله اخیر شهرهای ماهشهر و بندر امام خمینی (ره) اشتباه است. سیل یک بلای طبیعی است اما مسأله امروز در ماهشهر و بندر امام به دلیل سوء مدیریت شکل گرفته است.

نریمانی درباره چگونگی حضور برخی مداحان به مناطق آسیب‌دیده جنوب کشور گفت: آقای علیمی با من تماس گرفت و این مسأله را مطرح کرد و نهایتاً تصمیم گرفتیم به مناطق آسیب‌دیده برویم. در میان راه با آقای رسولی و سید امیر حسینی و دوستان دیگر نیز تماس گرفته شد و آنها نیز به جمع ما ملحق شدند.

وی ادامه داد: وقتی به مناطق آسیب‌دیده رسیدیم به خیال اینکه همانند اتفاقات مشابه در سال‌های گذشته که بلای طبیعی سیل و سیلاب موجب شده تا زندگی مردم از بین برود ما نیز به کمک مردم می‌رویم اما وقتی به شهر ماهشهر رسیدیم متوجه شدیم خبری از سیل نیست. گله‌ای که مردم ماهشهر نیز داشتند این بود که این مسأله هیچ ربطی به سیل ندارد؛ یعنی کاملاً خطای انسانی و نقص مدیریتی عامل اصلی این اتفاق است.

وی درباره مطالبات مردم منطقه ماهشهر گفت: مردم این منطقه همانند مناطق دیگر آسیب‌دیده، انتظار زیادی از مسئولان ندارند و شاید تنها انتظارشان این است که مسئولان در این موقعیت در صحنه حضور داشته باشند و مشکلات آن‌ها را از نزدیک ببینند و متأسفانه این جزء رویاهای برخی از مردم خوزستان شده است.

وی ادامه داد: ما وقتی سخنان مردم را شنیدیم متوجه شدیم که باید مطالبه مردم را مطرح کنیم. شاید در ابتدا نمی‌دانستیم که این مطالبات را از کدام یک از مسئولان داشته باشیم. به این نتیجه رسیدیم در حضور مردم ویدئویی را ضبط کنیم و خدمت حجت‎‌الاسلام رئیسی، رئیس محترم قوه قضاییه ارسال کنیم. شاید به فاصله چند ساعت از انتشار این ویدئو، نماینده و بازرس ویژه رئیس قوه قضاییه به مناطق آسیب‌دیده آمد. با حضور حجت‌الاسلام درویشیان رئیس سازمان بازرسی کل شور به این مناطق، خبرهای بازداشت برخی مسئولان متخلف منتشر شد اما هنوز هم ما را اقناع نکرد و انتظار داشتیم که مسئولان اصلی که عامل این اتفاق‌اند پاسخگو باشند و مجازات شوند.

نریمانی با بیان اینکه مطالبه مردم را قاطعانه پیگیری خواهیم کرد، گفت: خواسته دیگرمان از آقای درویشیان این بود که این حضور شما مقطعی نباشد و یک اتاق و دفتر در این استان احداث شود تا مردم انتظارات و شکایات‌شان را مطرح کنند.

این مداح اهل‌بیت خطاب به برخی مسئولان گفت: ما در کنار شما هستیم و همواره نشان دادیم که در مسائل مختلف می‌توانیم کمک شما باشیم و هیچ نگاه دیگری برای خدمت به مردم در میان جهادگران وجود ندارد. انتظار دیگرمان نیز از برخی مجموعه‌های فرهنگی کشور است که باید نگاه مطالبه‌گرانه از برخی مسئولان داشته باشند و مشکلات مردم را به‌صورت شفاف و منطقی مطرح کنند.

اخبار مرتبط

روایت نقش طلاب جهادی در سیل ۹۸ چاپ شد

مداحان چه مطالباتی از رئیس جمهور داشتند؟

زنده یاد آهی: مداحِ کاسبکار ماندگار نمی‌شود

0 نظر

ارسال نظر

capcha