پیکر مطهر ۴ شهید گمنام دفاع مقدس در کردستان تشیع می شوند

پیکر مطهر ۴ شهید گمنام دفاع مقدس در کردستان تشیع می شوند

به گزارش سراج24، سردار ذبیح الله مالکی در جلسه هماهنگی نحوه برگزاری نحوه تشییع و خاکسپاری پیکر مطهر شهدای گمنام در استان اظهار کرد: کردستان قدمگاه بیش از ۲۳ هزار شهید گلگون کفن بوده و جای جای این خطه از میهن اسلامی شاهد ایثارگری‌ها و شجاعت‌های جوانان این مرز و بوم است.

وی افزود: مردم متدین و ولایت مدار کردستان با تقدیم ۵ هزار ۴۰۰ شهید گلگون کفن و بیش از ۹ هزار جانباز دین خود را به مردم و انقلاب اسلامی ایران ادا کرده‌اند و روحیه شهادت طلبی و ایثار در بین اقشار مختلف مردم این دیار زنده و پویاست.

سردار مالکی خاطرنشان کرد: وجود گلزارهای متعدد شهدا در نقاط مختلف استان کردستان نشان دهنده ارادت ویژه مردم این خطه از میهن اسلامی به شهداست و در ایام و مناسبت‌های مختلف شاهد درخواست‌های متعددی برای تشیع پیکر شهدای گمنام از سوی گروه‌های مردمی هستیم.

وی افزود: از سوی هیئت رئیسه دانشگاه فرهنگیان و شهرداری و شورای شهر بابارشانی و توپ آغاج درخواست‌هایی به حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان مبنی بر تشیع پیکر شهدای گمنام در این دو شهر و مرکز دانشگاهی ارسال شد که پس از تصویب این درخواست در روزهای آتی شاهد تشیع پیکر ۴ شهید گمنام خواهیم بود.

مالکی خاطرنشان کرد: پس از ارزیابی محل تدفین شهدا و برگزاری چندین جلسه با هیئت رئیسه دانشگاه و هیئت امنای شهرهای مذکور در خواست اختصاص شهدا به کمیته تفحص شهدای گمنام ارسال شد که با توجه به مساعد بودن شرایط با این امر موافقت به عمل آمد و پیکر ۴ شهید گمنام به استان کردستان اختصاص یافت.

وی افزود: با توجه درخواست‌های ارسالی ۲ پیکر از شهدای مطهر به دانشگاه فرهنگیان و یک پیکر به شهر توپ آغاج و یک پیکر به شهر بابارشانی اختصاص یافت که در صورت مساعد بودن شرایط جوی در اواخر آذر ماه مراسم تشییع و تدفین اجرا خواهد شد.

مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس کردستان خاطرنشان کرد: با توجه به شرایط کرونایی و طبق تصمیمات صورت گرفته مراسم تشییع به صورت عمومی برگزار نمی‌شود و تنها با حضور مسئولان شهری و هیئت رئیسه دانشگاه فرهنگیان مراسم تشییع برگزار خواهد شد.

اخبار مرتبط

دفاع مقدس جزئی از هویت ملت ایران اسلامی است

رسانه‌ها در شورآفرینی دفاع مقدس سهم به‌سزایی داشتند

مراسم هفته دفاع مقدس نباید امری تشریفاتی و کلیشه‌ای شود

0 نظر

ارسال نظر

capcha