حضور مردم در حماسه ۹ دی فتنه دشمنان را خنثی کرد

حضور مردم در حماسه ۹ دی فتنه دشمنان را خنثی کرد

به گزارش سراج24، حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمدحسین روحی‌یزدی پنجشنبه در جلسه هماهنگی روز نهم دی ماه ضمن تسلیت به مناسبت ارتحال حجت‌الاسلام شیخ محمد یزدی اظهار کرد: این عالم بزرگوار از چهره‌های مجاهد انقلاب بود که سالیان سال قبل از انقلاب چندین بار تبعید شد و به زندان افتادند و بعد از انقلاب هم خدمات ارزشمندی در کارنامه این عالم ثبت شده است.

وی در خصوص حماسه نه دی افزود: امسال نه دی ویژه است و به عنوان دهه بصیرت فاطمی، ولایت مداری، مقاومت علوی نام‌گذاری شده است.

وی ادامه داد: حماسه نه دی امسال با مناسبت‌های مختلف و گوناگون تقویمی و تاریخی مقارن است و بر همین اساس به عنوان دهه نام‌گذاری شده و به دلیل همین مناسبت‌هاست که عنوان دهه از ۹ دی به ۱۹ دی اختصاص یافت.

این مسؤول با اشاره به اینکه حماسه نه دی به نام ایام بصیرت نام‌گذاری شده است بیان کرد: در طلیعه و مقدمه نه دی ماه، هشتم دی مصادف با سالروز شهادت حضرت زهرا (س) است.

حجت‌الاسلام روحی یزدی نه دی را روز حماسه ماندگار ملت و مردم در تقویم جمهوری اسلامی ایران با عنوان روز بصیرت و میثاق امت و ولایت است خواند و اذعان داشت: در دی ماه علاوه بر حماسه نه دی، ۱۳ دی سالروز شهادت سردار دل‌ها سپهبد حاج قاسم است و به عنوان روز جهانی مقاومت نام‌گذاری شده و ۱۷ دی مصادف با اربعین شهادت دانشمند علمی و هسته‌ای دکتر محسن فخری زاده است و ۱۸ دی مصادف با حمله به پایگاه آمریکایی عین‌الاسد و ۱۹ دی سالروز قیام مردم قم علیه رژیم پهلوی در سال ۱۳۵۶ است.

وی با تأکید بر اینکه بسیاری از این مناسبت‌ها را مقام معظم رهبری به نام یوم‌الله نامیدند خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری تشییع جنازه سردار دل‌ها را، که مردم در شهرهای مختلف حماسه آفریدند را یوم‌الله نامیدند و حمله به پایگاه عین‌الاسد را که مقدمه انتقام سخت است به این نام نام‌گذاری کردند.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی البرز اظهار داشت: برخی حوادث به فراموشی سپرده می‌شوند اما از ۲۵ مرداد ۸۸ که انتخابات ریاست جمهوری برگزار شد کشور دچار فتنه‌آفرینی و تلاطم شد و مردم در روز نه دی به صحنه آمدند و بساط فتنه گران را جمع کردند و همگی این‌ها اعجاز قدرت پروردگار بود و این حرکت جرقه‌ای شد تا هر وقت نظام با چالش بی‌تدبیری‌ها و سو مدیریت‌ها مواجه می‌شود، مردم به صحنه خواهند آمد و به حق و با تمام وجود از نظام تمام قد دفاع می‌کنند و حضور مردم عامل تثبیت نظام مقدس جمهوری است.

اخبار مرتبط

شهید حجازی مصداق «ولا خوف علیهم و لاهم یحزنون» بود

فروش ویژه کتاب «فتنه تغلب» به مناسبت 9 دی

علیرضا افتخاری و سالار عقیلی برای حاج قاسم می‌خوانند

0 نظر

ارسال نظر

capcha