خانواده ها نسبت به مسائل اجتماعی و اخلاقی جدیت ندارند

خانواده ها نسبت به مسائل اجتماعی و اخلاقی جدیت ندارند

به گزارش سراج24، اعضای مجمع هماهنگی نیروهای جبهه انقلاب با همراهی جمعی از خانواده‌های شهدای شاخص استان در دیدار با حجت الاسلام تحریری معاون دادستان با ارائه نقطه نظرات خود خواستار رسیدگی به مشکلات فرهنگی و اجتماعی استان قم شدند.

در این دیدار که باحضور پر شور و مطالبه گرانه خانواده‌های شهدا همراه بود، جمعی از حاضرین با اعلام نارضایتی از وضعیت حجاب و پوشش بانوان در سطح شهر بویژه ادارات و فروشگاه‌ها خواستار برخورد مجموعه دادستانی با هنجارشکنی‌های اجتماعی در سطح شهر قم شدند.

حمایت ویژه از آمرین به معروف و ناهیان از منکر، برخورد با دستگاه‌ها و اداراتی که تخلف در آن‌ها در پوشش فعالیت‌های قانونی صورت  می‌گیرد، انحرافات اجتماعی رخ داده در جامعه به واسطه طولانی شدن پیگیری‌های قضایی، گلایه از ناهنجاری‌های اجتماعی و عدم نظارت صحیح بر فضای مجازی و تهدیدات این فضا برای کودکان و نوجوانان و سودجویی در خریدهای اینترنتی از مهمترین موضوعات مطرح شده توسط حاضرین در این جلسه بود .

حجت الاسلام تحریری ضمن تشکر از دغدغه مندی نیروهای جبهه انقلاب و خانواده‌های شهدا از مطالبه گری و پیگیری مشکلات موجود استان بیان کرد: دادستانی در برخورد با جرائم اجتماعی جدیت لازم را دارد و اگر شهروندان مواردی را مشاهده کردند می‌توانند مستندات خود را از طریق سامانه‌های مربوطه برای پیگیری به این مجموعه اعلام کنند.

وی با اشاره به اهمیت استفاده درست از فضای مجازی از سوی خانواده‌ها افزود: متاسفانه برخی خانواده‌ها نسبت به مسائل اجتماعی و اخلاقی نسبت به گذشته جدیت لازم را ندارند و این امر باعث برخی مشکلات برای آنان می شود .

معاون دادستان قم با اشاره به پیگیری‌های صورت گرفته توسط مجموعه دادستانی در راستای رعایت حقوق عامه مردم گفت: تشکیل قرارگاه عملیاتی کنترل آسیب‌های اجتماعی یکی از اقدامات ارزشمند این مجموعه است تا مطالبات مردم را در سریعترین زمان ممکن پیگیری کرده و اقدامات صورت گرفته را به اطلاع عموم برسانیم.

وی تشکیل قرارگاه کنترل آسیب‌های اجتماعی دادسرای عمومی و انقلاب را اقدامی در راستای حمایت از آمرین به معروف و ناهیان از منکر برشمرد.

جانشین قرارگاه کنترل آسیب‌های اجتماعی در ادامه تصریح کرد : برخورد با ناهنجاری‌های اجتماعی چون بی‌حجابی، سگ گردانی و موضوعاتی از این قبیل در حال انجام است ولی بررسی‌های ما نشان می‌دهد با صرف برخورد این‌ مشکلات حل نخواهد شد.

وی در ادامه ریشه اصلی این مسئله را بی توجهی خانواده‌ها، عدم آموزش مناسب و تهاجم فرهنگی دشمن در فضای مجازی برشمرد که باید مورد توجه دستگاه‌های امر قرار بگیرد.

اخبار مرتبط

نشست استانی سومین کنگره ملی خانواده در استان آذربایجان شرقی برگزار شد

نشست استانی سومین کنگره ملی خانواده در استان ایلام برگزار شد

نشست استانی سومین کنگره ملی خانواده گلستان با موضوع صیانت از خانواده در فضای مجازی

0 نظر

ارسال نظر

capcha