نقش موثر اجرای طرح حاج قاسم سلیمانی در قطع زنجیره انتقال کرونا

نقش موثر اجرای طرح حاج قاسم سلیمانی در قطع زنجیره انتقال کرونا

به گزارش سراج24، رضا عسگری چهارشنبه شب در شورای اداری شهرستان زنجان اظهار کرد: با تلاش مردم و با همراهی اقشار مختلف جامعه شرایط کشور در زمینه کرونا روند کاهش یافته و تعداد مبتلایان و فوتی‌های ناشی از این بیماری رو به کاهش است.

فرماندار شهرستان زنجان با اشاره به اینکه استان و شهرستان زنجان در موج اول و دوم شیوع ویروس کرونا وضعیت مطلوبی داشت، گفت: با وجود اینکه سرانه تخت‌های بیمارستانی و آی سی یو استان و شهرستان زنجان نسبت به میانگین کشور پایین است با این وجود استان بیماران ناشی از کرونا را به صورت مناسب ساماندهی کرد.

وی با اشاره به اینکه در موج سوم نیز شهرستان زنجان روند مطلوبی داشته است، بیان کرد: با قطع زنجیره انتقال و اعمال محدودیت‌های کرونایی توانستیم، شاهد کاهش ابتلای مردم به ویروس کرونا در موج ‌سوم باشیم.

عسگری با اشاره به وضعیت نسبتا خوب اجرای پروتکل‌های بهداشتی در بانک‌های استان زنجان عنوان کرد: این مراکز در استان زنجان نسبت به سایر استان‌های کشور بهتر بوده است.

وی با اشاره به اینکه بهترین راه مقابله با بیماری کرونا قطع زنجیره انتقال است، گفت: در این زمینه باید محدودیت‌هایی اعمال شود، تا حداقل مردم با این بیماری درگیر شوند.

فرماندار شهرستان زنجان یکی از راه‌های کاهش ابتلای مردم به ویروس کرونا و قطع زنجیره انتقال را افزایش تست‌های این بیماری عنوان کرد و افزود: هر چقدر فرد بیمار زودتر نسبت به بیماری خود مطلع شود تعداد کمتری از اطرافیان خود را به این بیماری مبتلا می‌کند.

وی ادامه داد: اقدامات زیرساختی برای افزایش تعداد تست‌های کرونا و همچنین کاهش سرعت پاسخ دهی به این تست‌ها در استان زنجان انجام شده است.

عسگری در ادامه با اشاره به اجرای طرح حاج قاسم سلیمانی با رویکرد چند بعدی عنوان کرد: در این طرح پیش‌بینی شده با حمایت‌های مختلف از بیماران مبتلا به ویروس کرونا زنجیره انتقال در این بیماری قطع شود.

فرماندار شهرستان زنجان با اشاره به اینکه هتل‌های شهرستان برای افراد مبتلا که امکان قرنطینه برای آنها وجود ندارد مهیا شده است، گفت: همچنین برای افراد مبتلا و قرنطینه شده در خانه نیز خدمات پزشکی ارائه خواهد شد.

وی با بیان اینکه افرادی که به هر دلیلی قرنطینه شده و کارهای شخصی چون خرید یا انجام امورات را دارند نیز پیش‌بینی شده تا افراد به کمک آنها بیایند، گفت: پیش‌بینی شده افراد نیازمندی که عدم اشتغال آنها در مدت قرنطینه موجب بروز مشکلات معیشتی می‌شود نیز از کمک‌های مومنانه بهره‌مند شوند.

اخبار مرتبط

وضعیت نابسامان یکی از مراکز درمان کرونا در حاشیه شهر مشهد و سکوت مسئولان!

همایش بررسی ابعاد فرهنگی و اجتماعی کرونا در دانشگاه امام حسین برگزار می‌شود

بزرگ‌ترین مرکز واکسیناسیون کووید۱۹ در فارس راه‌اندازی شد

0 نظر

ارسال نظر

capcha