آیت‌الله یزدی پناهگاه‌ طلبه‌های انقلابی و جهادی بود

آیت‌الله یزدی پناهگاه‌ طلبه‌های انقلابی و جهادی بود

به گزارش سراج24، حجت‌الاسلام والمسلمین عبدالله حاجی صادقی امروز، با بیان اینکه مرحوم آیت الله یزدی از «السابقون السابقون» انقلاب اسلامی است، اظهار کرد: او از یاران با سابقه امام خمینی(ره) پیش از پیروزی انقلاب بود و مجاهدت‌ها، تلاش‌ها و اقدامات بسیار فراوانی را انجام داد.

وی خاطرنشان کرد: بدون تردید می‌توان او را مصداق آیه «إِنَّ الَّذینَ قالوا رَبُّنَا اللَّهُ ثُمَّ استَقاموا» دانست. پس از پیروزی نیز با اخلاص، توانمندی و روحیه جهادی و انقلابی در همه صحنه‌ها بهترین یاور امام و رهبری بود.

نماینده ولی فقیه در سپاه با بیان اینکه آیت‌الله یزدی شاخص‌ها و ویژگی‌های شخصیتی فراوانی داشت، گفت: روحیه انقلابی و جهادی دو ویژگی ممتاز او بود به طوری که حتی به دلیل کهولت سن و در منصب ریاست جامعه مدرسین این روحیه انقلابی، جهادی و دفاع از ارزش‌ها و ارکان انقلاب را از دست نداد و هزینه‌های آن را پرداخت کرد و با اخلاص به جان خرید.

وی ولایتمداری را از دیگر ویژگی‌های آیت‌الله یزدی ذکر کرد و افزود: این عالم بزرگوار تبعیت کامل از رهبری در فهم و عمل به مواضع ایشان داشت و یکی از پیشتازان و افراد ممتاز و برجسته بود.

حجت‌الاسلام والمسلمین حاجی صادقی عنوان کرد: آیت‌الله یزدی تا آخرین لحظات زندگی خود همه تلاشش این بود که در خدمت انقلاب اسلامی باشد.

وی با اشاره به ویژگی شخصیتی آیت‌الله یزدی گفت: او در صحنه علم و دانش از برجسته‌ترین شخصیت‌های حوزه و از مجتهدین مسلم و صاحب نام بود و 10 سال مسؤولیت قوه قضائیه را برعهده داشت و از پرسابقه‌ترین افراد در شورای نگهبان بود.

نماینده ولی فقیه در سپاه خاطرنشان کرد: این عالم بزرگوار در سنگر مجلس خبرگان از افراد برجسته بود و در هدایت و مدیریت جامعه مدرسین و تربیت طلاب برای انقلاب با روحیه جهادی نقش فراوانی داشت.

وی عنوان کرد: آیت‌الله یزدی یکی از پناهگاه‌های طلبه‌های انقلابی و جهادی بود و باید بیان کرد سراسر زندگی این مرد بزرگ را مجاهدت، تلاش و ایثار در راه خدا پر ‌کرد.

حجت‌الاسلام والمسلمین حاجی صادقی با بیان اینکه آیت‌الله یزدی دارای روحیه انقلابی، جهادی و ولایتمداری در زندگی فردی، سیاسی و اجتماعی بود، گفت: او در برابر جریان‌های انحرافی ایستادگی داشت و در هر بخشی انحراف مشاهده می‌کرد محکم می‌ایستاد و از عوارض و آثار آن باکی نداشت.

وی با بیان اینکه با درگذشت این عالم، جامعه مدرسین  یکی از استوانه‌های خود را از دست داد، عنوان کرد: فقدان آیت‌الله یزدی برای حوزه‌های علمیه سنگین‌تر از بخش‌های دیگر است و می‌توان بیان کرد جامعه مدرسین، حوزه‌های علمیه و خبرگان شخصیت ممتازی را از دست داد.

اخبار مرتبط

سردار حاجی زاده: عهد بسته‌ایم آمریکا را از منطقه اخراج کنیم

بازگشت ناوگروه ۷۵ نداجا سرآغاز فصل نوینی در اقتدار دفاعی کشور است

یک تیم تروریستی در سروآباد کردستان منهدم شد

0 نظر

ارسال نظر

capcha