اقدامات اسرائیل در جولان اشغالی به مثابه جنایات جنگی است

اقدامات اسرائیل در جولان اشغالی به مثابه جنایات جنگی است

به گزارش سراج24، به نقل از سانا، وزارت خارجه سوریه اقدامات رژیم صهیونیستی در جولان اشغالی سوریه را به شدت محکوم کرد.

وزارت خارجه سوریه امروز در بیانیه‌ای درباره جنایت‌های رژیم صهیونیستی در جولان اشغالی سوریه بیان کرد: در چارچوب اقدامات نژادپرستانه و نقض فاحش و سیستماتیک حقوق شهروندان عرب سوری در جولان اشغالی سوریه که رژیم اشغالگر به آنها دست می‌زند؛ اقداماتی که برخی از آنها در رده جنایات جنگی تعریف می‌شود. نیروهای این رژیم در روز دوشنبه برخی از ورودی‌های اصلی روستاهای جولان سوریه را مسدود کرده و مانع از حضور اهالی سوری در زمین های کشاورزی شان شده اند.

وزارت خارجه سوریه با تاکید بر اینکه رژیم صهیونیستی در حال اجرای پروژه‌ای مبنی بر نصب توربین‌های بزرگ بادی در مناطق مجدل شمس، سحیتا، بقعاتا و مسعده است، تصریح کرد: اقداماتی مانند مصادره اراضی، اموال شخصی و سرقت منابع طبیعی به مثابه جنایات جنگی و نقض فاحش قوانین بین المللی و منشور ژنو ۴ در سال ۱۹۴۹ و نیز قطعنامه ۴۹۷ شورای امنیت مصوب در سال ۱۹۸۱ است.

وزارت خارجه سوریه تاکید کرد: تجاوزات اشغالگران صهیونیست در جولان اشغالی سوریه همچون مصادره اراضی و دارایی و اموال اهالی این مناطق جنایت جنگی است.

وزارت خارجه سوریه بیان کرد: ما این اقدامات استعمارگرانه اشغالگران که نقض آشکار قوانین و منشورهای بین المللی است را رد و محکوم می کنیم.

در این بیانیه آمده است: در تاریخ ۷ دسامبر ۲۰۲۰ نیروهای اشغالگر اسرائیلی تعدادی از ورودی های اصلی روستاهای منطقه اشغالی جولان را بسته و به منظور نصب توربینهای بزرگ در مجدل شمس، سحیتا، بقعاتا، مسعدة و مانع از ورود ساکنان به زمینهای کشاورزی شان شدند.

وزارت خارجه سوریه بیان کرد: سوریه اقدامات استعمارگرانه مقامات رژیم صهیونیستی را محکوم می کند زیرا به موجب قطعنامه شماره ۴۹۷ شورای امنیت در سال ۱۹۸۱ تصمیم رژیم صهیونیستی برای اداره جولان باطل است و اقدامات اخیر این رژیم نقض آشکار قوانین بین المللی است. جولان اشغالی بخش جدایی ناپذیر سوریه است و دولت سوریه با همه ابزار ممکن برای بازپس گیری آن حرکت خواهد کرد و این حقی همیشگی و ساقط نشدنی است. سوریه حامی شهروندان خود در جولان اشغالی و حامی اعتصاب آنها ضد این اقدامات اسرائیل است و مخالف تصمیم الحاق جولان به رژیم صهیونیستی است.

وزارت خارجه سوریه درخصوص پیامدهای ادامه اجرای طرح استعماری این رژیم در جولان هشدار داد و از سازمان ملل و سازمان های حقوق بشری خواست که با این تجاوزات صهیونیستی به حقوق مردم بلندی های جولان و حاکمیت سوریه بر سرزمین و منابع خود مقابله کنند و در برابر اقدامات غیرانسانی و اشغالگری سکوت نکنند.

اخبار مرتبط

جامعه جهانی برای توقف جنایات اسرائیل علیه فلسطینیان اقدام کند

اشغالگری اسرائیل تهدیدی برای امنیت منطقه و صلح جهانی است

رژیم‌های عربی در نابودی، از اسرائیل سبقت می‌گیرند

0 نظر

ارسال نظر

capcha