اتحادیه جهانی علمای مقاومت، تروریستی خواندن گروه‌های مقاومت را محکوم کرد

اتحادیه جهانی علمای مقاومت، تروریستی خواندن گروه‌های مقاومت را محکوم کرد

به گزارش سراج24، اتحادیه علمای مقاومت که روز گذشته دور ششم کنفرانس جهانی خود را همزمان با سالروز انتفاضه سنگ تحت عنوان «انتفاضه امت در تقابل با اجلاس‌ عادی‌سازی روابط و طرح‌های برچیدن [آرمان فلسطین] برگزار کرد، امروز در بیانیه پایانی این کنفرانس به آرمان فلسطین و ترور شهید «محسن فخری‌زاده» دانشمند هسته‌ای ایران پرداخت.

به گزارش پایگاه خبری «العهد»، علمای مقاومت در این بیانیه، امت عرب را به حمایت از تمام ابعاد مقاومت فلسطین بویژه مقاومت مسلحانه در برابر رژیم صهیونیستی فراخواند.

در ادامه بیانیه مذکور اقدام برخی کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس در تروریستی خواندن گروه‌های مقاومت محکوم شده است.

علمای مقاومت همچنین در بیانیه یاشده تشکیلات خودگردان فلسطین را به انصراف از همکاری امنیتی با دشمین صهیونیستی فراخواندند.

در این بیانیه، از اقدامات کشورهای مخالف عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی و حامی مردم فلسطین تمجید شده است.

اتحادیه علمای مقاومت همچنین در بیانیه مذکور تأکید کرده که رژیم صهیونیستی عامل عدم ثبات، هر گونه فتنه و بحران در منطقه است.

پایگاه خبری «یونیوز» نیز در این خصوص گزارش داد که اتحاد علمای مقاومت در بیانیه پایانی خود ترور شهید «محسن فخری زاده» دانشمند هسته‌ای ایران را محکوم کرده است و آمریکا را مسئول این اقدام دانسته زیرا این کشور پوشش لازم را برای رژیم صهیونیستی فراهم ایجاد کرده است.

کنفرانس اتحادیه علمای مقاومت روز گذشته شاهد سخنرانی شخصیت‌های برجسته‌ای از محور مقاومت بود. شیخ «نعیم قاسم» معاون دبیرکل حزب‌الله لبنان که در این کنفرانس شرکت کرده بود، در این کنفرانس تأکید کرد که کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس هیچ‌گاه با فلسطین نبوده‌اند و از مقاومت این کشور حمایت نکرده‌اند.

«زیاد النخاله» دبیرکل جنبش جهاد اسلامی فلسطین نیز در این کنفرانس به صورت ویدئو کنفرانسی مشارکت کرد. او، روز گذشته، ضمن تأکید بر جانفشانی در برابر تجاوز‌های رژیم صهیونیستی، تأکید کرد که دشمن با ترور شهید فخری‌زاده تلاش داشته اندوخته‌های علمی و شخصیت‌های برتر کشورهای اسلامی را از بین ببرد.

اخبار مرتبط

حمله تروریستی قندهار سرپوش گذاشتن بر شکست آمریکا در افغانستان است

روسیه حمله تروریستی در قندهار را محکوم کرد

ایران اقدام تروریستی در مسجد قندوز را محکوم کرد

0 نظر

ارسال نظر

capcha