برنامه‌های بزرگداشت «دفاع مقدس» در خراسان‌جنوبی

برنامه‌های بزرگداشت «دفاع مقدس» در خراسان‌جنوبی

به گزارش سراج24، سرهنگ حسین مقدادی امروز با گرامیداشت یاد شهدا به خصوص شهید فخری‌زاده، اظهار داشت: در چهلمین سالگرد دفاع مقدس هستیم و به این منظور ستاد گرامیداشت به صورت کشوری و استانی تشکیل و دبیرخانه آن در اداره حفظ آثار هر استان مشخص شده است.

وی افزود: از سوم خرداد تا پایان سال ۴۳ هفته برای هر قشر و برای هر استان مشخص شد که در آن هفته فرصتی در اختیار آن قشر یا استان است که نقش آن‌ها در دفاع مقدس به درستی تبیین شود.

جزئیات بزرگداشت هفته دفاع مقدس در خراسان‌جنوبی

دبیر ستاد بزرگداشت هفته دفاع مقدس در سپاه انصارالرضا(ع) خراسان‌جنوبی عنوان داشت: هفته‌ای که برای این استان انتخاب شد از ۱۵ آذرماه آغاز و تا ۲۱ ام ماه جاری ادامه دارد.

مقدادی با بیان اینکه دلیل انتخاب این ایام این است که در دومین سالگرد بزرگترین رویداد فرهنگی استان یعنی کنگره ملی دو هزار شهید استان و اجلاسیه‌های آن هستیم، ادامه داد: به همین دلیل خواستیم تا بازنشر برنامه‌های بسیار خوب و غنی کنگره و یادآوری آن و همچنین شروعی برای دومین کنگره ملی دو هزار شهید استان که در سال ۱۴۰۶ خواهد بود، اقداماتی داشته باشیم.

وی خاطرنشان ساخت: در هفته دفاع مقدس برنامه تجلیل از ایثارگران در سراسر کشور به صورت ویدئو کنفرانسی با حضور رهبر انقلاب برگزار و نمایشگاه دستاوردهای دفاع مقدس تحت عنوان اقتدار ۴۰ از جمله برنامه‌هایی بود که در هفته دفاع مقدس اجرا شد.

اجرای ۲۲۵ برنامه شاخص و محوری 

دبیر ستاد بزرگداشت هفته دفاع مقدس در سپاه انصارالرضا(ع) خراسان‌جنوبی تصریح کرد: با هماهنگی همه رده‌ها در بسیج و سپاه استان ۲۲۵ برنامه شاخص و محوری در این هفته اجرا خواهد شد که البته با توجه به وضعیت پیش آمده به دلیل ویروس کرونا اکثر برنامه‌ها در بستر فضای مجازی و رسانه‌ها خواهد بود و برنامه‌های حضوری و اجتماعات با توجه به دستورالعمل‌های ستاد ملی مقابله با کرونا اجرایی می‌شود.

مقدادی عنوان داشت: در بستر رسانه و فضای مجازی  رویکرد هنری و زبان هنر را مدنظر قرار دادیم و کارهای هنری و ابتکارات و خلاقیت‌های هنری هنرمندان استان نمود پیدا خواهد کرد.

افتتاح ۳۷۰ پروژه محرومیت‌زدایی 

وی از افتتاح ۳۷۰ پروژه محرومیت‌زدایی با اعتبار ۱۷۴ میلیارد ریال در استان خبر داد و عنوان داشت: افتتاح ۴۵۲ کارگاه اشتغالزایی با اعتبار ۳۰ میلیارد ریال که توسط سازمان بسیج سازندگی تکمیل و آماده شده است را خواهیم داشت.

دبیر ستاد بزرگداشت هفته دفاع مقدس در سپاه انصارالرضا(ع) خراسان‌جنوبی با بیان اینکه ۳۶۰ پروژه با مشارکت بنیاد علوی در شهرستان درمیان آغاز خواهد شد، ادامه داد: ۴۰ پروژه با کمک جهاد کشاورزی در شهرستان درمیان افتتاح می‌شود.

ارائه خدمات به محرومین

مقدادی بیان داشت: ۲۶ سری جهیزیه، ۴۰۰ بسته غذایی، ۱۵۰ بسته لوازم‌التحریر با کمک امام جمعه، کمیته امداد و بنیاد علوی در شهرستان درمیان توزیع خواهد شد.

وی یادآور شد: به کمک مرکز آفرینش‌های هنری معاونت فرهنگی و هنری سپاه استان در خصوص نقش استان در دفاع مقدس مستندی تهیه شده است که پخش خواهد شد.

بازسازی و بازخوانی عملیات «والفجر ۹»

دبیر ستاد بزرگداشت هفته دفاع مقدس در سپاه انصارالرضا(ع) خراسان‌جنوبی با اشاره به برنامه بازسازی و بازخوانی عملیات «والفجر ۹» گفت: رزمندگان استان در این عملیات نقش اصلی را ایفا کردند و ۲۸ شهید از این استان در این عملیات تقدیم شده که امر بازسازی را تیپ انصارالرضا(ع) و امر بازخوانی را اداره کل حفظ آثار استان انجام خواهد داد.

مقدادی افزود: در آستانه شهادت سردار دل‌ها خاطرات همرزمان این شهید سرافراز در استان در سه جبهه دفاع مقدس، جبهه مقاومت و مأموریت شرق و جنوب شرق از طریق مصاحبه با همرزمان و مستندات آرشیوی جمع‌آوری شده که در ایام سالگرد شهادت سردار و دهه بصیرت در قالب مستند پخش خواهد شد.

چاپ کتاب «یاران خراسانی سردار دل‌ها»

وی با بیان اینکه همین مستند در قالب کلیپ‌های کوتاه برای بارگذاری در بستر فضای مجازی آماده خواهد شد، گفت: این خاطرات در قالب یک کتاب فاخر به عنوان «یاران خراسانی سردار دل‌ها» تا پایان سال چاپ می‌شود.

دبیر ستاد بزرگداشت هفته دفاع مقدس در سپاه انصارالرضا(ع) خراسان‌جنوبی برگزاری ۱۹ یادواره شهید پایگاه مقاومت و حوزه با اجتماع محدود و در فضای مجازی، اجرای طرح نذر خون، تهیه شناسنامه نقش ادارات در دفاع مقدس، ادامه طرح سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی در راستای مقابله با کرونا و کمک به کادر درمان، ادامه رزمایش کمک‌های مؤمنانه، رونمایی از سه کتاب در حوزه دفاع مقدس در شهرستان طبس و رونمایی از سند تحول و اشتغال روستایی که توسط بسیج سازندگی تهیه شده را از جمله برنامه‌های این هفته عنوان کرد.

مقدادی با تأکید بر توجه به ایثارگران، گفت: یادمان باشد به ازای هر  کرسی و مسؤولیتی در کشور ۷۳ شهید یعنی یک کربلا داده‌ایم و در این جایگاه‌ها باید به بهترین نحو خدمت کنیم.

اخبار مرتبط

6243 نفر شهید شدند تا خرمشهر آزاد شد

لزوم تربیت روایتگرجوان دفاع مقدس/روایتگری نوک پیکان جهادتبیین است

حماسه‌آفرینی «صیاد دل‌ها» در عملیات مرصاد فراموش نشدنی است

0 نظر

ارسال نظر

capcha