شورای عالی انقلاب، تعلیم و تربیت را با فرهنگ اسلامی پیوند دهد

شورای عالی انقلاب، تعلیم و تربیت را با فرهنگ اسلامی پیوند دهد

به گزارش سراج24، حجت‌الاسلام قاسم جعفرزاده، با گرامی داشت سالروز تشکیل شورای عالی انقلاب فرهنگی، با تاکید بر ضرورت حضور فعال این شورا در عرصه ترویج و توسعه فرهنگ دینی در جامعه مخصوصاً در فضای آموزشی و دانشگاه‌ها، اظهار کرد: تشکیل شورای عالی انقلاب فرهنگی، یکی از دستاوردهای مهم پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی به شمار می‌رود که با هدف گسترش و نفوذ فرهنگ اسلامی در جامعه تشکیل شده است.

وی ادامه داد: همان طور که از نام شورای عالی انقلاب فرهنگی بر می‌آید، این شورا مکانی، برای رایزنی و مشورت پیرامون مسائل مختلف و شامل اعضای حقیقی و حقوقی است.

مدیر کل تبلیغات اسلامی استان اردبیل با یادآوری تاکید حضرت امام خمینی (ره) در تشکیل این شورا، افزود: خروج از فرهنگ غربی و نفوذ و جایگزین شدن فرهنگ آموزنده اسلامی، ملی و انقلاب فرهنگی در تمام زمینه‌ها در سطح کشور آن چنان محتاج تلاش و کوشش است که برای تحقق آن سالیان دراز باید زحمت کشید و با نفوذ عمیق ریشه دار غرب مبارزه کرد.

حجت‌الاسلام جعفرزاده، درباره فلسفه تشکیل این شورا گفت: امام (ره) فلسفه تشکیل و تأسیس شورای عالی انقلاب فرهنگی را بر مبنای اصل فرهنگی می‌دانستند و تاکید داشتند که فرهنگ مردم باید به سمت فرهنگ اصیل اسلامی تغییر جهت داده شود.

فرهنگ زیر بنای تمام امور جامعه است

عضو شورای فرهنگی عمومی استان اردبیل خاطرنشان کرد: شورای عالی انقلاب فرهنگی نمی‌تواند به تنهایی این حرکت عظیم را انجام دهد و باید همه افرادی که به نحوی دست اندرکار امور فرهنگی هستند با انسجام و یکپارچگی برای این مهم اقدام کنند.

وی بر ضرورت توسعه فرهنگ اصیل اسلامی در جامعه اشاره کرد و گفت: اگر در جامعه کنونی مسائل و معضلات اجتماعی و فرهنگی پدیدار شده است، فقدان فرهنگ اصیلی است که از ابتدای انقلاب به دنبال آن بوده ایم و اکنون باید با تاکید بر فرامین امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری، توسعه و ترویج فرهنگ اسلامی را در اولویت فعالیت قرار دهیم چرا که فرهنگ زیر بنای تمام امور جامعه است.

مدیر کل تبلیغات اسلامی استان اردبیل، تدوین اصول سیاست فرهنگی نظام جمهوری اسلامی در تعیین اهداف و برنامه‌های فرهنگی، آموزشی، پژوهشی و علمی را از وظایف اصلی شورای عالی انقلاب فرهنگی عنوان کرد و گفت: وظایف شورای عالی انقلاب فرهنگی در سه حوزه سیاست گذاری، تدوین ضوابط و نظارت است و تهیه و تدوین سیاست‌ها و طرح‌های راهبردی کشور در زمینه‌های مختلف فرهنگی از جمله در حوزه‌های زنان، تبلیغات، اطلاع‌رسانی، چاپ و نشر، بی سوادی، دانشگاه‌ها، برقراری روابط علمی و پژوهشی و فرهنگی با دیگر کشورها، همکاری حوزه و دانشگاه، فعالیت‌های دینی و معنوی، تهاجم فرهنگی و سایر حوزه‌های فرهنگی مربوطه از جمله وظایف سیاست‌گذاری این شورا محسوب می‌شود.

حجت‌الاسلام جعفرزاده در پایان ابراز امیدواری کرد: با همکاری گسترده و مستمر همه نهادهای فرهنگی و دینی با شورای عالی انقلاب فرهنگی، شاهد گسترش و نفوذ فرهنگ اسلامی در شئون جامعه و تقویت انقلاب فرهنگی و اعتلای فرهنگ عمومی خواهیم بود.

اخبار مرتبط

مراسم وداع با هوشنگ ابتهاج در تالار وحدت برگزار می‌شود

مراسم بزرگداشت آیت الله صفایی حائری برگزار می‌شود

پیکر استاد «هوشنگ ابتهاج» در رشت به خاک سپرده می‌شود

0 نظر

ارسال نظر

capcha