آیت‌الله حسینی:

روحانیت با توسل به 2 صفت هرگز منحرف نمی‌شود

روحانیت با توسل به 2 صفت هرگز منحرف نمی‌شود

به گزارش سراج24، ششمین جلسه شورای حوزه علمیه استان کهگیلویه و بویراحمد به میزبانی حوزه علمیه امام صادق علیه‌السلام گچساران برگزار شد. 

در این جلسه نماینده ولی فقیه در استان و رئیس شورای حوزه علمیه استان کهگیلویه و بویراحمد به بیان مطالبی پیرامون رسالت حوزه علمیه ورحانیت پرداخت.

آیت‌الله حسینی گفت: یکی از اولین وظایف روحانیت و اساسی‌ترین وظیفه‎ای که بر دوش عالمان دین قرار گرفته، فهم دین و ارزش‎های دینی است.

وی افزود: حوزه‎های علمیه از ابتدا تاکنون مرکز دین پژوهی و تحقیق درباره دین و ارزش‎های دینی و تفقه در دین، بوده و با عزمی راسخ و بیش از پیش در این راه قدم بر می‌دارد و لازمه این امر توجه ویژه به مساله پژوهش در حوزه های علمیه است. 

نماینده ولی‌فقیه در استان گفت: یکی دیگر از رسالت‌های مهم حوزه‌های علمیه و روحانیت، دفاع از دین و پاسخگویی به شبهات و جلوگیری از انحرافات است‌. 

این استاد حوزه‌های علمیه ادامه داد: امروزه با شرایط بوجود آمده جامعه خصوصا جوانان پاک فطرت ما در معرض انواع شبهات و انحرافات هستند و گرایش روز افزون به سمت رسانه‌های جمعی سنگینی این بار را بر دوش روحانیت بیش از پیش خواهد کرد. 

وی گفت: رسالت دیگر روحانیت مردمی بودن و و همراهی و توجه به اقشار مختلف جامعه و از جنس مردم بودن روحانیت است.

حسینی خاطرنشان کرد: روحانیت همیشه صدای رسای محرومان بوده و در سختی‎ها و مشکلات بدون چشم داشت در مسیر خدمت خالصانه قدم برداشته است که در این ایام حضور پر رنگشان نقش های مختلف را شاهد بودیم و این باید ادامه پیدا کند و تقویت و حمایت شود.

وی تصریح کرد: یکی از اساسی ترین و ضروری‌ترین رسالت روحانیت انقلابی بودن است انقلابی بودن و بصیرت داشت روحانیت همیشه او را از انحراف نگاه داشته و در بزنگاه‌ها و هنگام نیاز آنها را به میدان آورده است.

اخبار مرتبط

الهام از تجارب دفاع مقدس، نقشه‌های دشمنان را به شکست مبدل خواهد کرد

فراکسیون حزب‌الله: نمی‌گذاریم دشمن صهیونیستی به خواسته‌اش برسد

دولت انقلابی دست جریان نفوذ را قطع می‌کند

0 نظر

ارسال نظر

capcha