کنگره «آیت الله کوهستانی» در مازندران برگزار می شود

کنگره «آیت الله کوهستانی» در مازندران برگزار می شود

به گزارش سراج24، عباس زارع عصر دوشنبه در جلسه برگزاری کنگره آیت الله حاج شیخ محمد کوهستانی با بیان اینکه تقدیر از آیت الله العظمی کوهستانی (ره)، تقدیر از سرمایه‌های معنوی کشور است و همه ما باید به سهم خود را در برگزاری این کنگره تلاش کنیم، افزود: نسل امروز به مفاخر نیاز دارد و امروز در فضای مجازی خلأ وجودی مفاخر ما احساس می‌شود و باید بتوانیم با برنامه‌های جدید سازگار با ذائقه جوانان مفاخر را به آنان بشناسانیم.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران افزود: فراخوان کنگره انجام و با مراکز فرهنگی و ملی و دینی و حوزه‌های علمیه ارتباط برقرار شد و امیدواریم کنگره در خور شأن این بزرگوار برگزار شود.

وی خاطرنشان کرد: با استفاده از ابزار فرهنگ و رسانه و چاپ کتاب، چاپ مجموعه مقالات و کلمات قصار آیت الله العظمی حاج شیخ محمد کوهستانی تلاش داریم تا این عالم ربانی بیش از پیش به جامعه شناسانده شود که تلاش همه جانبه در ادامه کار مهم است.

زارع گفت: تقدیر از آیت الله العظمی کوهستانی (ره)، تقدیر از سرمایه‌های معنوی کشور است و همه ما باید به سهم خود را در برگزاری این کنگره تلاش کنیم.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران یادآور شد: دیدار با مراجع عظام مشهد با حضور نماینده ولی فقیه در استان مازندران و امام جمعه بهشهر از برنامه‌های در دست اقدام است که با از بین رفتن ویروس منحوس کرونا امیدواریم این مهم اجرایی شود.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بهشهر هم افزود: برگزاری کنگره آیت الله العظمی کوهستانی (ه) با استقبال همه روحانیون و علما و بزرگان مواجه شده است و تلاش شد تا در همین راستا سخنان این عالم ربانی به صورت هفتگی در بین مردم نهادینه شود.

مسعود فلاح گفت: شناساندن این عالمان دینی به عنوان ذخیره مهم اسلام از وظایف مهمی است که برعهده داریم و در این راستا باید از تمام ظرفیت‌ها برای برگزاری مناسب کنگره آیت الله العظمی کوهستانی استفاده شود.

معرفت و خداگرایی آیت الله کوهستانی باید به کشور و جهان مخابره شود

حجت الاسلام جباری امام جمعه بهشهر گفت: توحید شناسی و توجه به معنویات آیت الله العظمی کوهستانی (ه) باید به درستی به جهانیان شناسانده شود و با برگزاری کنگره، معرفت و خداگرایی آیت الله کوهستانی باید به کشور و جهان مخابره شود.

حجت الاسلام سید عربعلی جباری در جلسه برگزاری کنگره آیت الله العظمی حاج شیخ محمد کوهستانی در بهشهر اظهار کرد: همه تلاش‌ها مقدمه‌ای است برای بستر سازی و زمینه سازی همایش علمی و شناساندن شخصیت والای آیت الله العظمی کوهستانی (ه) است.

امام جمعه بهشهر افزود: اکنون فرصت خوبی در اختیار داریم تا دانشمندان و پژوهشگران ما با تدبر بیشتری در این ایام برای شناساندن این عالم ربانی تلاش شود و با روح این عالم پیوند ببندیم که در مسیر راه و مسیر ایشان باشیم.

حجت الاسلام جباری گفت: توحید شناسی و توجه به معنویات آیت الله العظمی کوهستانی (ه) باید به درستی به جهانیان شناسانده شود و با برگزاری کنگره، معرفت و خداگرایی آیت الله کوهستانی باید به کشور و جهان مخابره شود.

حجت الاسلام جباری گفت: آیت الله العظمی کوهستانی (ه) عالمی بود که دارای سیر و سلوک بود و زندگی ساده زیستی داشت و نشان داد که می‌توان در دنیا زندگی کرد و عالم وجیها" عندالله بود.

اخبار مرتبط

آمادگی همه جانبه برای برگزاری کنگره 4000 شهید روحانی در قم

کنگره شهدای روحانی در شهر مقدس قم برگزار می شود/آشنایی با نقش روحانیت در انقلاب اسلامی

کنگره شهدای روحانی ‌۴ خرداد ماه با حضور مهمانان ملی و بین‌المللی در قم برگزار می‌شود‌

0 نظر

ارسال نظر

capcha