دبیرخانه جایزه فرهنگی سال «شهید ظهیری» در گیلان راه‌اندازی می شود

دبیرخانه جایزه فرهنگی سال «شهید ظهیری» در گیلان راه‌اندازی می شود

به گزارش سراج24، عبدالکریم علیزاده عصر دوشنبه در نشست با جمعی از مدیران دستگاه‌های فرهنگی استان گیلان با بیان اینکه برای گسترش و اشاعه امر به معروف و نهی از منکر در جامعه نیازمند همکاری نخبگان فرهنگی و اجتماعی هستیم، اظهار کرد: جایزه سال امر به معروف استان گیلان به رسانه‌ها، دستگاه‌های اجرایی برتر، گروه‌های جهادی فعال و نخبگان اعطا می‌شود.

وی با اشاره به اینکه این جایزه با عنوان شهید «پژمان ظهیری» نام‌گذاری شده است، افزود: شهید ظهیری اهل روستای ریک تالش ۵ اردیبهشت سال ۷۹ در درگیری با اراذل و اوباش و در حین امر به معروف و نهی از منکر در شهرستان تالش به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

معاون اجتماعی ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان گیلان گفت: دبیرخانه جایزه فرهنگی سال «شهید پژمان ظهیری» در اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان راه‌اندازی می‌شود و مسئولیت جشنواره با دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان است.

علیزاده با بیان اینکه نخستین دوره اهدای جایزه سال امر به معروف و نهی از منکر در سال ۱۴۰۰ و به میزبانی بندرانزلی برگزار می‌شود، تصریح کرد: داوران بخش‌های مختلف جایزه سال، از بین اساتید حوزه و دانشگاه انتخاب و توسط ستاد امر به معروف استان گیلان معرفی می‌شوند.

وی اعطای نشان معروف به ۱۰ دستگاه برتر امر به معروف و نهی از منکر استان گیلان، تقدیر از پنج رسانه مطالبه‌گر را از زیرمجموعه‌های جایزه سال شهید ظهیری عنوان و خاطرنشان کرد: بخشی از داوری جایزه سال نیز با آرای مردمی و نخبگان فرهنگی و اجتماعی گیلان انجام می‌شود.

معاون اجتماعی ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان گیلان گفت: پایان‌نامه‌های تحصیلات تکمیلی و کتاب‌های چاپ شده با موضوع یا محوریت امر به معروف و نهی از منکر نیز در بخشی از جایزه سال شهید ظهیری با هدف حمایت از آثار فاخر و شاخص، شناسایی، معرفی و تجلیل می‌شوند.

اخبار مرتبط

قصه شنیدنی عاشقی جوانی از دیار سید جلال‌الدین

فعالیت ۶۳ طلاب بسیجی در آرامستان‌های گیلان

هیچ مراسم عزاداری تعطیل نخواهد شد

0 نظر

ارسال نظر

capcha