از جهاد پزشکی در مقابله با کرونا تا جهاد فرهنگی در مرکز اسلامی رم

از جهاد پزشکی در مقابله با کرونا تا جهاد فرهنگی در مرکز اسلامی رم

‌به گزارش سراج24، دکتر محمد علی زراقط از پزشکان لبنانی تبار ایتالیایی و از مؤسسان مرکز اسلامی امام مهدی (عج) در رم چهارشنبه گذشته دوم دسامبر به دلیل ابتلاء به کرونا درگذشت. او یکی از ۲۲۵ پزشکی است که از ماه فوریه در ایتالیا در اثر بیماری کرونا درگذشته است.

دکتر زراقط در سال ۱۹۵۸ در روستایی در جنوب لبنان به دنیا آمد. او از همان ابتدا روحیه‌ای جنگنده و با جسارت داشت؛ خصوصیاتی که فقط سرزمین پرشور و سخاوتمند جنوب لبنان قادر است به راحتی به انسان عطا کند.

تحت تأثیر آموزه‌های امام موسی صدر و آتش ایمانی که از قبل در او شعله ور بود به حرکت امل؛ شاخه نظامی حرکت المحرومین پیوست. در سال‌هایی که لبنان درگیر جنگ‌های داخلی بود او در کنار شهید چمران به تلاش و مجاهدت می‌پرداخت.

دوستان دکتر زراقط بارها از او خاطره‌ی دیدارش با شهید چمران را و اینکه چطور او جوانان را به مقاومت و آرمانگرایی و روح والای انسانی و علی الخصوص تقوای الهی تشویق می‌کرد شنیده اند.

محمد علی زراقط چند سال بعد از پیروزی انقلاب اسلامی به شهر پالرموی ایتالیا رفت. آنجا به تحصیل در رشته پزشکی مشغول شد و بعدها به شهر بولونیا عزیمت کرد. در آن سال‌ها دفاع بی وقفه اش از انقلاب اسلامی و امام خمینی (ره) او را در تیررس اتهامات و تهدیدات عوامل منافقین در ایتالیا قرار داده بود ولی هیچ چیز نتوانست او را از دفاع از راه حق و ایمان بازدارد.

دکتر زراقط از سال ۱۹۸۸ در رم مستقر شد و در بیماری‌های عفونی و دندانپزشکی تخصص گرفت. عبادت خدا برای او در لباس پزشکی و در خدمت به دیگران و کمک به نیازمندان تجلی می‌یافت.

این پزشک مسلمان و انقلابی، در زمینه فعالیت‌های اسلامی نیز همواره فعال بود و با گروه‌های دانشجویی زیادی همکاری می‌کرد. همچنین با «عمار دمارتینو» در انتشار مجله‌ی «اسلام ناب» همکاری داشت و یکی از موسسین مرکز اسلامی امام مهدی (عج) در رم بود.

زراقط ماه‌های پایانی عمر خود را در مجاهدت برای سلامت جامعه سپری کرد و همواره جز پیشروهای مبارزه با ویروس منحوس کرونا بود و در همین راه نیز جان سپرد.

اخبار مرتبط

ایرانیان درایام کرونا چقدرکتاب می‌خوانند؟

تولید واکسن کرونا به‌همت دانشمندان ایرانی مایه سربلندی کشور است

ابتلای رحیم‌پور ازغدی به کرونا کذب است

0 نظر

ارسال نظر

capcha