مدرسه خوانا در شهرکرد به نام شهید فخری‌زاده افتتاح شد

مدرسه خوانا در شهرکرد به نام شهید فخری‌زاده افتتاح شد

به گزارش سراج24، فرحناز قائدامینی صبح امروز در جلسه افتتاحیه مدرسه خوانا گفت: مهارت در مدرسه صرفا خواندن و نوشتن  و روخوانی نیست بلکه قدرت تجزیه و تحلیل و برداشت علمی استدلال‌های ذهنی از دیگر مهارت‌های زندگی است که باید در جامعه نگاه ویژه‌ای در آموزش این مهارت‌ها داشته باشیم.

مدیرکل آموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه در طرح مدرسه خوانا افزایش توانای درک مطالب و مفاهیم معنای شعرها، ضرب‌المثل‌ها، روان‌نویسی، مهارت گوش دادن، ادای صحیح کلمات و موارد دیگر مدنظر است، افزود: اگر این طرح به خوبی اجرا شود با تحول رو‌به‌رو می‌شویم و این مهارت‌ها در زندگی دانش‌آموزان تاثیرگذار است.

وی اظهار داشت: مدرسه خوانا در استان چهارمحال و بختیاری به نام شهید محسن فخری‌زاده نام‌گذاری شده است و ۱۷ منطقه معین، ۵۲ مدرسه و ۱۷۳ همکار در این طرح فعالیت دارند هم‌چنین ۷۰ کلاس پیش‌دبستانی مجری طرح هستند.

قائدامینی عنوان کرد: اجرای بسته تحولی خوانا در اجرای سند تحول بنیادین بسیار تاثیرگذار است و حلقه مفقوده آموزشی است که پیدا شده و امیدواریم نتیجه اجرای آن را در موفقیت دانش‌آموزان در مهارت‌های ارتباطی مشاهده کنیم.

مدیرکل آموزش و پرورش استان با بیان اینکه باید به این طرح عملیاتی نگاه شود، اذعان داشت: در صورت نگاه ویژه، صرف تمام قوا و انرژی نواحی و پشتیبانان این طرح تحولی بزرگ در آموزش ایجاد می‌کند هم‌چنین کاری مشارکتی با همراهی خانواده‌ها است تا دانش‌آموزان در جامعه حضور یابند و دیدگاه، احساسات، عقاید و افکار خود را با اعتماد به نفس و بدون نگرانی بیان کنند.

اخبار مرتبط

جزئیات جدید «نیویورک‌تایمز» از نحوه ترور شهید فخری‌زاده

انتقام از دستان آلوده به ترور شهید فخری‌زاده قطعی است

0 نظر

ارسال نظر

capcha